w

Oto największy salon samochodowy na świecie – zbudowany w Polsce!

Internet to możliwość wyszukiwania informacji w błyskawicznym tempie. Poza tym, pozwala na zakupy wszelkiego rodzaju produktów. I właśnie ten potencjał postanowili wykorzystać przedstawiciele Instytutu SAMAR.

Po wielu miesiącach intensywnych prac powstał Autokatalog.pl. Zacznijmy od tego, że to niezwykle innowacyjne narzędzie, które zaskakuje swoją wszechstronnością i możliwościami dostępnymi dla potencjalnych klientów. Warto dodać, że bez konieczności wychodzenia z domu. Ale po kolei…

Zacznijmy od kluczowej liczby: 55 000. Tak, 55 tysięcy. Właśnie tyle porównań samochodów oferuje ten instrument. To ogromna baza, która pozwala na łatwe i przyjemne znalezienie właściwej oferty.  Jest więc odpowiedzią na rosnące zainteresowanie sprzedażą online. Według badań EY Automotive Survey 2019, 1/3 kierowców z naszego kraju rozważałaby zakup auta przez platformę internetową.

Do tej pory wszelkiego rodzaju porównywarki dotyczyły samochodów używanych. Autokatalog.pl stawia natomiast na nowe produkty – oddaje do dyspozycji aż 418 modeli 53 producentów, co daje 10 tysięcy różnych wersji i konfiguracji. Co ważne, jest on bezpłatny i można z niego korzystać poprzez stronę www lub aplikację na urządzenia mobilne (AppStore, Google Play).

Przejdźmy jednak do praktyki. System zaskakuje swoją prostotą i dopracowaniem. Istotną rolę odgrywa ergonomia, która sprawia, że nawet laik bardzo szybko zorientuje się, jak skorzystać z każdej funkcji. Bardzo ważną zaletą jest pełna galeria (widok 360 stopni). Istnieje możliwość porównania dwóch samochodów w błyskawicznym tempie.

Na tym jednak nie koniec. Do współpracy została zaproszona Idea Getin Leasing – jedna z największych firm leasingowych w Polsce. Dostarczyła ona kalkulator finansowy, z którego może skorzystać użytkownik katalogu. Wśród opcji znajdują się kredyt i leasing, a już wkrótce dołączy do nich najem. W bardzo przystępny sposób można zweryfikować wielkość raty przy wybranym wkładzie własnym i okresie finansowania. To kolejny element przyspieszający zdobywanie wiedzy przed zakupem. Jeżeli któryś z użytkowników będzie chciał uzyskać dodatkowe informacje, z pomocą przyjdą mu konsultanci Idea Getin Leasing – dostępni on-line przez kanał Live Chat.

Wszechstronność Auto Katalogu sprawia, że każdy potencjalny nabywca nowego samochodu może skorzystać z jego możliwości. To oznacza, że odbiorcami są zarówno klienci indywidualni, jak i flotowi. Dzięki temu narzędziu znacznie przyspieszymy proces pozyskiwania informacji, a co za tym idzie – wybór konkretnego samochodu. Warto więc już dziś sprawdzić to dobrodziejstwo.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tesla Model S Performance vs Audi R8 V10 Plus – drag race (Video)

Wyprzedzanie na ciągłej i wymuszenie pierwszeństwa – czyja wina? (Video)