w

Oto najdziwniejsze auto na świecie. Co istotne, możesz je kupić!

the weirdest car for sale
Oto najdziwniejsze auto na świecie. Co istotne, możesz je kupić!

Jesteśmy niemal pewni, że nigdy wcześniej nie widzieliście bardziej minimalistycznego i ascetycznego samochodu.

Nazywa się Consumer (z ang. Konsument) i został stworzony przez Amerykanina, Joey’a Ruitera. Autor wykorzystał płytę podłogową Forda Festivy z 1993 roku oraz cały układ napędowy. Jego sercem jest benzynowy, 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,3 litra, którego skromna moc (63 konie mechaniczne) trafia na oś przednią za pośrednictwem 5-biegowej przekładni manualnej.

Consumer dane techniczne
Bazuje na starym Fordzie i oferuje 63 KM

Aby dostać się do jednostki, trzeba odchylić przednią część nadwozia. Przedział pasażerski, bo tak trzeba to nazwać, prezentuje się jeszcze ciekawiej – został wykonany z materiału pochodzenia roślinnego o nazwie Xorel. Samochód wygląda jakby unosił się w powietrzu, co jest zasługą obudowanych kół.

Najdziwniejsze auto szuka nowego domu

Cechą szczególną Consumera jest pudełkowaty kształt. Ciekawie wygląda także pas przedni z wielkim lustrem, w które wkomponowano elementy oświetlenia. Warto dodać, że pojazd został wyposażony w pasy bezpieczeństwa, lusterka i wszystkie niezbędne światła, dlatego został dopuszczony do ruchu. Ciekawe…

Consumer interior
Wnętrze jest przeznaczone dla czterech osób

Auto trafiło właśnie na sprzedaż. Jego licytacja potrwa jeszcze tydzień. Aktualnie najwyższa oferta (noc z soboty na niedzielę) to 6200 dolarów. Link do ogłoszenia znajdziecie TUTAJ.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Renault Captur E-TECH Plug-in Hybrid test

Hybrydowe Renault Captur łączy wszystkie panujące trendy. I ma sens tylko w określonych okolicznościach (test)

Policja znalazła dziuple z katalizatorami

Amerykańska policja odzyskała katalizatory o horrendalnej wartości