w

Oto mistrz wykorzystywania przestrzeni! Trzyma auto pod schodami

W niektórych zakątkach świata trudno o wolną przestrzeń na własne auto. Niektórzy muszą więc improwizować lub szukać miejsca daleko od miejsca zamieszkania.

Ten domorosły inżynier nie poddał się w trudnej sytuacji. Mimo iż jego samochód ma niewielkie gabaryty, przed domem nie było szans wygospodarowanie odpowiedniej luki. Mężczyzna wpadł jednak na bardzo ciekawy pomysł, który rozwiązał jego problem.

Auto pod schodami

Uznał, że umieści swój pojazd… pod schodami. Dokładnie zmierzył teren i rzeczywiście – była taka szansa. Normalne wjechanie byłoby niemożliwe, dlatego stworzył specjalną konstrukcję w formie rampy. Dzięki odpowiedniemu pochyleniu, przednia część karoserii nie zahaczała o budynek.

To ciekawe rozwiązanie wysuwało się automatycznie, ale chowanie wymagało użycia siły ludzkich mięśni. Jak widać, potrzeba jest matką wynalazków – niekiedy bardzo ciekawych!

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Peugeot 3008 2020 (lifting) – pełny cennik i wersje wyposażenia

Opel Crossland ceny

Opel Crossland 2021 (po liftingu) – zmodernizowana stylistyka i debiut GS Line