w

Oto Dominator 3, czyli Ford Super Duty odporny na tornado

Dominator 3 Ford Super Duty
Oto Dominator 3, czyli Ford Super Duty odporny na tornado

Z pewnością każdy słyszał o „łowcach burz”. To swego rodzaju pasjonaci natury oraz badacze, którzy chcą być jak najbliżej anomalii pogodowych.

Niektóre sytuacje mogą być bardzo niebezpieczne dla życia i zdrowia, dlatego konieczne są odpowiednie narzędzia, by zminimalizować ryzyko. Dominator 3 jest jednym z tych najpoważniejszych elementów „ekwipunku”.

Można oczywiście obserwować tornado ze znaczącej odległości i w razie potrzeby uciec zwykłym autem. Niektórzy jednak chcą być w samym centrum, co wiąże się z koniecznością użycia specjalnie przystosowanego samochodu.

Dominator 3 – Ford Super Duty w nietypowym wydaniu

Auto już wiadomo, bazą do powstania tego projektu był Ford Super Duty z 2013 roku. Pod jego maską znajduje się silnik Diesla – oczywiście V8. Układ został wyposażony w automatyczną skrzynię biegów, napęd na obie osie i blokadę mechanizmu różnicowego.

>Ford Ranger Raptor 2023 jest już w Polsce. Ten samochód potrafi więcej, niż myślisz (pierwsza jazda)

Warto dodać, że prezentowany egzemplarz jest oryginałem, który brał udział w nagraniach „Storm Chasers”. Po zakończeniu emisji programu, trafił w ręce Reeda Timmera, który kontynuował realizację swoich niebezpiecznych pasji związanych z siłą natury.

Dominator 3
Pokrywa ze stali i szyby z poliwęglanu pozwalają oprzeć się sile tornada

W sieci można znaleźć liczne nagrania, które pokazują, jak Dominator 3 walczył z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Pomagała mu w tym stalowa pokrywa, szyby z poliwęglanu i zawieszenie pneumatyczne, które pozwalało obniżać pojazd.

Niektóre momenty zarejestrowanych filmów budzą grozę. Trzeba być naprawdę co najmniej lekko szalonym, by w taki sposób spędzać czas. Niemniej jednak sam samochód prezentuje się imponująco. Z pewnością pali sporo, ale w tym przypadku nie jest to specjalna wada. Najważniejsze, że spełnia swoje zadanie i potrafi chronić wszystkich przebywających w kabinie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozbił wynajęte Lamborghini i uciekł

Rozbił wynajęte Lamborghini i uciekł. „Bolał go kręgosłup” (wideo)

Audi RS3 Hybrid

Audi RS3 Hybrid nadjeżdża. Będzie jeszcze mocniejsze