w

Oto, dlaczego nie powinni kraść Tesli: Przestępców przechytrzyła aplikacja na smartfona

Nieudana próba kradzieży Tesli
Oto, dlaczego nie powinni kraść Tesli: Przestępców przechytrzyła aplikacja na smartfona

Nie każdy złodziej samochodów to znawca motoryzacji. Niektórzy dostają zlecenie i starają się je zrealizować bez dogłębnej analizy pojazdu. W dobie nowoczesnych technologii to spory błąd.

Opisywana poniżej historia powinna dać do myślenia potencjalnym przestępcom, którzy zamierzają zaplanować kradzież któregoś z aut elektrycznych amerykańskiego producenta. Choć można z niej sporo się nauczyć, to jest też dość zabawna, jak na okoliczności.

Aplikacja Tesli poinformowała o kradzieży

Wszystko zaczęło się w momencie, gdy właścicielka Tesli Model 3, Annabelle Brett, dostała komunikat na smartfona, że w jej samochodzie został uruchomiony alarm. Takie możliwości daje aplikacja producenta (Tesla Mobile). Kobieta udała się do zamkniętego garażu w celu sprawdzenia sytuacji. Szybko okazało się, że jej pojazd zniknął z miejsca, w którym go zostawiła.

Aplikacja Tesla Mobile pomogła w ujęciu złodziei
Aplikacja pozwalała zlokalizować auto i aktywować wiele funkcji

Wiedziała jednak, że dzięki wspomnianej aplikacji, będzie posiadać nie tylko cały materiał z podróży auta (tryb Sentry), ale też może na bieżąco może monitorować jego lokalizację. Nie zastanawiając się długo, wzięła ze sobą przyjaciela i ruszyła w pogoń za własnym autem. Równocześnie poinformowała policję o całej sytuacji.

W międzyczasie mogła aktywować tryb parkingowy, wśród którego funkcji można błyskać światłami, zamykać czy otwierać dach i okna oraz używać sygnału dźwiękowego. Robiła wszystko, by spowolnić akcje przestępców. Jak się okazało, przyniosło to rezultaty.

Nieudana próba ucieczki

Gdy złodzieje spostrzegli komplikacje, szybko zmienili swój plan. Opuścili kradziony samochód i rozpoczęli ucieczkę. Tak się spieszyli, że jeden z nich zgubił w kabinie swoje prawo jazdy. Nie było to jednak aż tak konieczne, ponieważ nagranie z kamer monitoringu i tak pozwalało na bardzo łatwą identyfikację sprawcy.

Mężczyźni zostali szybko schwytani. Teraz czeka ich sprawa w sądzie. No cóż, chcieli nielegalnie zarobić, a przechytrzyło ich auto… Zobaczcie materiał, który dokładnie pokazuje przebieg historii:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polski Fiat 508 III Łazik

Niesamowite odkrycie Polskich poszukiwaczy: Pod ziemią znaleźli unikatowy samochód!

Fiat Tipo 2021 polski cennik

Fiat Tipo 2021 (lifting) – odświeżona stylistyka i uterenowiona wersja