w

Oto apokaliptyczny SUV. Jest na sprzedaż!

Mercedes-Benz ML na gąsienicach
Oto apokaliptyczny SUV. Jest na sprzedaż!

Niektóre domorosłe projekty bywają absurdalne, ale dzięki odpowiedniemu wykonaniu robią duże wrażenie. I tak też jest w tym przypadku.

Czy lubisz serię filmów Mad Max? Jeżeli tak, to ten apokaliptyczny SUV z pewnością przypadnie Ci do gustu. Powstał na bazie popularnego modelu niemieckiej marki premium. W odróżnieniu do seryjnej wersji, nie potrzebuje twardej nawierzchni, by pokonywać kolejne kilometry.

Tak, fundamentem projektu jest Mercedes-Benz ML pierwszej generacji. To już mocno leciwa konstrukcja, którą można dostać za niewielkie pieniądze. Podejrzewamy, że zakres modyfikacji pochłonął znacznie więcej środków, niż sam zakup.

Apokaliptyczny SUV
Mercedes-Benz ML na gąsienicach

Jak powszechnie wiadomo, takie modyfikacje nie owocują zwrotem inwestycji. Sprzedaż zawsze jest okraszona dużym ryzykiem i małym zainteresowaniem. A jak będzie w tym przypadku? Podejrzewamy, że podobnie, choć sam projekt rzeczywiście jest ciekawy.

Apokaliptyczny SUV na gąsienicach

Mercedes-Benz ML W163 z 2002 roku bez kół kojarzy się raczej ze złomowiskiem, a nie ambitnym projektem. Tymczasem ta sztuka wygląda, jak żywcem wyjęta z kultowych produkcji Mad Max albo Jurassic Park.

Apokaliptyczny SUV został wyposażony w gąsienice Mattrack, zmodyfikowane zderzaki, poszerzone błotniki, dodatkowe osłony, a nawet atrapy broni maszynowej. Co ciekawe, karoseria wygląda, jakby była nitowana, ale to jedynie lakier, który został nałożony aerografem.

Apokaliptyczny SUV
Mercedes-Benz ML na gąsienicach

Niemieckie auto wciaż skrywa pięciolitrowe V8, które fabrycznie generowało 288 koni mechanicznych i 440 niutonometrów. Trudno jednoznacznie stwierdzić w jakiej jest kondycji, ale przebieg wynoszący zaledwie 172 580 kilometrów sugeruje, że w całkiem niezłej.

>Mercedes Sprinter gotowy na apokalipsę: ma wszystko, co niezbędne w trudnych warunkach (wideo)

Warto dodać, że przenoszeniem mocy na gąsienice zajmuje się pięciobiegowy automat. Żeby było jeszcze bardziej surowo, wydech został skrócony i pozbawiony podzespołów, które w czasach apokalipsy raczej nikomu nie będą potrzebne.

Co ciekawe, prezentowany Mercedes-Benz ML jest wystawiony na sprzedaż. Gdzie? W Wielkiej Brytanii. Jego cena to 27 500 funtów, czyli 138 875 złotych (kurs 5,05). Teoretycznie, jest to pojazd niesprzedawalny, ale może być ciekawym autem promocyjnym dla sklepu militarnego albo pojazdem filmowym. Obawiamy się jednak, że cena jest zaporowa i ciężko będzie znaleźć nabywcę.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scout Motors

Nowa marka VW pracuje nad pierwszym modelem. Gotowy na 95 procent

Ducati Diavel Bentley Edition

Motocykl Ducati za 280 tysięcy złotych. Ma w sobie coś z Bentleya