w

Ostatni Mercedes-Maybach G 650 Landaulet sprzedany za horrendalną kwotę!

Na bazie klasy G powstają naprawdę bardzo kontrowersyjne projekty, które paradoksalnie cieszą się dużym zainteresowaniem. Jednym z nich jest oczywiście Maybach G 650 Landaulet.

Ten wyjątkowy przedłużony model z otwartą tylną częścią nadwozia powstał z myślą o klientach pragnących luksusu i terenowych możliwości. Nie bez znaczenia jest także chęć posiadania czegoś nietypowego, drogiego i oryginalnego. W sumie powstało zaledwie 99 sztuk i każda z nich ma już swojego właściciela.

Ostatnia została zlicytowana na aukcji charytatywnej. Kwota, jaką osiągnęła zaskoczyła wszystkich. Najwyższa oferta to bowiem 1,2 mln euro, czyli około 5,1 mln złotych.

Warto przypomnieć, że pod maską G 650 znajdziemy 6-litrowe V12, które generuje aż 630 KM i 1000 Nm. Dzięki tym wartościom ten niemiecki mastodont osiąga pierwszą setkę w 5,5 sekundy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaparkował Lamborghini na… przystanku

Wyjątkowa przeróbka znanego Mercedesa