w

Osobowe modele użytkowe Citroena tylko w wersjach elektrycznych. Już od stycznia 2022 roku!

Citroen e-Berlingo
Osobowe modele użytkowe Citroena tylko w wersjach elektrycznych. Już od stycznia 2022 roku!

Spodziewaliśmy się tych kroków, ale nie wiedzieliśmy, że zostaną one postawione tak szybko.

W gamach marek Stellantis postawiono na radykalne zmiany. Od stycznia 2022 roku osobowe modele użytkowe Citroena będą dostępne tylko w wersjach elektrycznych. To oznacza, że z ich ofert znikną silniki spalinowe – zarówno jednostki Diesla, jak i benzynowe.

Osobowe modele użytkowe Citroena:

  • Berlingo
  • Jumpy Kombi
  • Spacetourer

Wydaje się, że ta odważna decyzja może nie sprawdzić się w Polsce. Powody? Kiepsko rozwinięta infrastruktura ładowarek, stosunkowo duże ceny pojazdów elektrycznych, brak dopłat i licznych przywilejów.

Odważna decyzja – duże ambicje

Wydaje się, że spalinowe wersje Berlingo i Spacetourera cieszyły się na tyle uzasadnionym zainteresowaniem, że można było je zachować. Rozumiemy jednak strategię – prędzej czy później normy wymuszą pozostawienie tylko napędów elektrycznych.

Klienci zainteresowani spalinowymi wersjami muszą więc spieszyć się i wykupować to, co pozostało na stoku. Przypomnijmy, że Berlingo w podstawowej wersji z silnikiem 1.2 PureTech kosztuje dokładnie 75 600 złotych. Z kolei za 100-konnego diesla BlueHDi w tej samej konfiguracji wyposażeniowej trzeba zapłacić 84 600 złotych.

Citroen e-Berlingo
Citroen e-Berlingo do wydatek 140 640 złotych. Najtańsza wersja spalinowa kosztuje natomiast 75 600 złotych

Dla porównania, Citroen e-Berlingo (wariant w pełni elektryczny) to wydatek 140 640 złotych. Warto zaznaczyć, że w podstawie występuje z wyższym poziomem wyposażenia. Jego jednostka oferuje 136 koni mechanicznych i 260 niutonometrów. Bateria o pojemności 50 kWh zapewnia maksymalny zasięg 245 kilometrów (normy WLTP).

Nie tylko Citroen

Francuska marka nie zostanie samotnym „królikiem doświadczalnym”. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Opel i Peugeot mogą pójść w jej ślady w ciągu najbliższych miesięcy.

To oznacza, że takie modele, jak Peugeoty Traveller, Rifter, Expert oraz Ople Combo Life, Vivaro Kombi i Zafira Life również mogą doczekać się ofert z samymi napędami elektrycznymi.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kierowca Mercedesa

Kierowca Mercedesa ryzykownie wyprzedzał. Wyjąca skrzynia CVT nie pomogła nagrywającemu (wideo)

Nowa Mazda Carol

Mazda Carol 2022 wjeżdża do gamy. Wygląda naprawdę zabawnie