w

Opel Astra 2022 oficjalnie. Ma nowe technologie, stylistykę, diesla, benzynę i hybrydę

Nowy Opel Astra
Opel Astra 2022 oficjalnie. Ma nowe technologie, stylistykę, diesla, benzynę i hybrydę

Niemiecki kompakt doczekał się zupełnie nowej generacji. Powstała ona przy współpracy z Francuzami należącymi do tego samego koncernu.

Opel Astra 2022 wygląda bardzo atrakcyjnie. Wykorzystuje nurt stylistycznych przyjęty przez nową Mokkę. Pas przedni zdobią charakterystyczne reflektory Matrix LED z motywem „L” i czarnym wypełnieniem. Sąsiaduje z nimi wąski grill i zderzak z dodatkowymi wlotami i światłami.

Opel Astra 2022
Design jest atrakcyjny i typowy dla najnowszych Opli

Z tyłu natomiast można dostrzec wyraźnie przetłoczenia, jeszcze węższe lampy, sporą lotkę nad klapą bagażnika i nazwę modelu wkomponowaną w klapę. Z tej strony można dostrzec pewne podobieństwa do najnowszego Golfa.

Opel Astra 2022 design
Profil przypomina nieco kuzyna – Peugeota 308

Profil auta przypomina natomiast Peugeota 308 i nie ma w tym przypadku. Samochody dzielą tę samą platformę podłogową, czyli EMP2. To modularna płyta zapewniająca stosowanie różnych technologii. Warto dodać, że auto ma 4374 milimetry długości i 2675 milimetrów rozstawu osi. Jego szerokość sięga natomiast 1860 milimetrów.

Opel Astra 2022 – wnętrze

Wnętrze również jest rozwinięciem wspomnianej Mokki. Spodziewamy się jednak jeszcze wyższej jakości materiałów, które mogą śmiało rywalizować w segmencie C. Jeżeli chodzi o rozwiązania technologiczne, to nie ma rozczarowań.

Opel Astra 2022 wnętrze
W kabinie zagościł nowy kokpit i nowoczesne instrumenty pokładowe

Użytkownik może korzystać z cyfrowych wskaźników i ekranu dotykowego skierowanego w stronę kierowcy. Co ważne, oba instrumenty posiadają indywidualne motywy. Nie zabrakło także ergonomicznie rozmieszczonych przycisków funkcyjnych. Ponadto, uwagę zwraca również krótki selektor skrzyni biegów. Projektanci wyposażyli auto w liczne schowki, wnęki, kieszenie i cup holdery.

Co istotne, godną pojemność ma bagażnik. Jego bazowe możliwości to 422 litry, czyli naprawdę sporo jak na kompaktowego hatchbacka. Opel obiecuje dobrą jakość wykończenia, regularne kształty i praktyczne uzupełnienia.

Opel Astra 2022 – silniki

Niemiecka marka nie zdradziła wielu szczegółów dotyczących jednostek napędowych nowego modelu. Wiadomo, że gama będzie szeroka i oferowała od 110 do 225 koni mechanicznych. Można więc podejrzewać, że będzie taka sama, jak w modelu 308.

Silniki Opla Astry 2022:

  • 1.2 Turbo 110 koni mechanicznych
  • 1.2 Turbo 130 koni mechanicznych
  • 1.5 Diesel 130 koni mechanicznych
  • 1.6 Hybryda Plug-in 180-225 koni mechanicznych

To oznacza, że bazową jednostką będzie trzycylindrowa, doładowana konstrukcja benzynowa oferująca 110 koni mechanicznych. Sprzęgnięto ją z sześciobiegowym manualem. Wyżej uplasowano wariant 130-konny, który będzie dostępny również z ośmiobiegowym automatem.

Opel Astra 2022 - silniki
Samochód będzie oferowany z 6-biegowymi manualami i 8-biegowymi automatami. W ofercie diesel, benzyna i hybryda

Wybór skrzyni powinien obejmować także diesla o tej samej mocy. Z kolei wariant hybrydowy będzie seryjnie oferowany z przekładnią automatyczną.

Wkrótce powinniśmy poznać oficjalną datę rynkowego debiutu modelu. Podejrzewamy, że nastąpi ona jeszcze w tym roku.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Ja tu widzę inspiracje Kadetem C i bardzo dobrze bo nie wszystkie auta muszą wyglądać ciężko jak czołgi .

  2. O hesusie, ależ karykatura. Tu jest wszystko i brak konsekwencji. Kohezja zarówno ostrych kątów jak i łagodnych łuków tworzy niespójną całość budzącą odrazę estetyczną. To zapewne rezultat badań statystycznych i powstała chimeryczna bryła celuje w jak największą grupę odbiorców. Toż to zaiste abominacja motoryzacyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WRT Monza 2021 Kubica

Czwarte miejsce zespołu WRT na torze Monza. Świetna jazda Kubicy

Hyundai Elantra N 2022

Koreańczycy nie boją się ekologicznych norm. Hyundai Elantra N dołącza do gamy, a wraz z nim 276 KM!