w

Ogromne utrudnienia na DK 86 w Katowicach. Droga zamknięta na 3 miesiące!

Silne opady deszczu na południu kraju wyrządziły wiele szkód. Najpoważniejsza dotyczy infrastruktury drogowej przebiegającej przez Katowice.

Na jednym z wiaduktów drogi krajowej nr 86 (w okolicach dzielnicy Giszowiec) doszło do podmycia, którego efektem jest osunięcie całej budowli i zniszczenie drogi. Trasa została zamknięta już w sobotę. Na szczęście żaden użytkownik tego odcinka nie ucierpiał w zdarzeniu. Aktualnie trwają tam prace przygotowawcze, których celem jest jak najszybsza odbudowa.

DK 86 zamknięta na 3 miesiące

Według nieoficjalnych informacji, jezdnia w jednym z kierunków będzie zamknięta przez trzy miesiące, choć ten okres może się wydłużyć. Sztab kryzysowy stara się wcielić w życie nową organizację ruchu, która będzie niezbędna podczas wymuszonego remontu. To jedna z kluczowych arterii łącząca miasta metropolii śląsko-zagłębiowskiej, dlatego wydolność objazdów może być mocno ograniczona – wszyscy muszą nastawić się na utrudnienia i korki. Już teraz mówi się, że najlepszym rozwiązaniem dla transportu będzie skorzystanie z drogi S1 i autostrady A4. Lokalni kierowcy mogą natomiast skorzystać z alternatyw biegnących przez Szopienice i Zawodzie.

Zmianom ulegną także rozkłady jazdy autobusów ZTM. Aktualnie zablokowane są jezdnie w obu kierunkach i taki stan zostanie utrzymany przez co najmniej tydzień. Miejmy nadzieję, że po tym okresie uda się przynajmniej częściowo udrożnić ruch.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lora z busami „położyła” stacje paliw – jak to możliwe?

Audi Q5 2021 – zupełnie nowe oświetlenie i aktualizacja zastosowanych technologii