w

Ogromna dziura w drodze. Cieszyć się mogą tylko wulkanizatorzy i mechanicy…

Ogromna dziura i zniszczone auta
Ogromna dziura w drodze. Cieszyć się mogą tylko wulkanizatorzy i mechanicy...

Stan dróg wpływa na jakość komunikacji i rozwój gospodarki. W niektórych zakątkach świata te niezwykle ważne elementy infrastruktury bywają bardzo zaniedbane.

Zazwyczaj ma to związek brakiem środków na remont bądź budowę nowych odcinków. Zdarzają się też konflikty zbrojne, które działają niszczycielsko na cały krajobraz. W tym przypadku ewidentnie widać, jaki wpływ na sytuację mają niedobory finansowe.

Dziura wielkości samochodu

Koleiny czy uszczerbki w asfalcie zdarzają się nawet w najbardziej rozwiniętych państwach Europy. W Azji i Afryce bywa jeszcze gorzej. Nawierzchnie są stale eksploatowane, dlatego ich żywotność jest ograniczona – nawet jeśli nie dochodzi do ich przeciążania.

W końcu konieczna będzie naprawa lub położenie nowej warstwy. Poniższe nagranie zdradza, co może się stać, gdy ktoś zlekceważy ten problem. W jezdni pojawiła się ogromna dziura, która z pewnością powstawała przez dłuższy czas – nie wygląda to na podmycie nawierzchni.

https://www.youtube.com/watch?v=4nbiaTDJr6g

Niektóre samochody traciły na niej opony i felgi. Cierpiały także elementy podwozia i zawieszenie. Towarzyszyły temu „podskoki”, co dodatkowo generowało niebezpieczeństwo. Pozostawienie takich ubytków jest skrajnie nieodpowiedzialne i może doprowadzić do tragedii.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kradzież katalizatora w biały dzień

Zuchwała kradzież katalizatora w biały dzień! Złodzieje nie obawiali się świadków

Saab BioPower reklama

Saab dbał o ekologiczny wizerunek zanim to było modne. Ta reklama to udowadnia