w

Odwaga pomylona z głupotą. Wyprzedził radiowóz “na ciągłej” i przy wysokiej prędkości (wideo)

Odwaga pomylona z głupotą. Wyprzedził radiowóz "na ciągłej" i przy wysokiej prędkości (wideo)

Niektórzy kierowcy mają pecha. Istnieje jednak również taka grupa, która sama wplątuje się w kłopoty, których można było łatwo uniknąć.

Bohater poniższego nagrania bez wątpienia do niej należy. Zaczęło się od wyprzedzania, którego początek miał miejsce tuż przed linią ciągłą. Można dyskutować, czy było to przepisowe, ale pamiętajmy, że znak P-3 (linia ciągła) zazwyczaj jest poprzedzony znakiem P-6 (linia przerywana ostrzegawcza), co powinno powstrzymać zapędy osoby chcącej rozpocząć manewr. Problem w tym, że kierowcy mają problem z rozróżnianiem linii przerywanych – według niektórych wszystkie są takie same…

Błąd za błędem

Druga sprawa dotyczy prędkości. Trudno jednoznacznie stwierdzić, jaką szybkość rozwinął wyprzedzający, ale manewr został rozpoczęty w terenie niezabudowanym, a skończony – w terenie zabudowanym. Możemy więc być niemal pewni, że był daleko od obowiązującego ograniczenia.

Ostatnia sprawa dotyczy pojazdu, który wyprzedzał. Był to oznakowany radiowóz. Funkcjonariusze, którzy widzieli przewinienia z pewnością byli zaskoczeni. Na ich reakcję nie trzeba było długo czekać – włączyli sygnały świetlne i ruszyli za wspomnianym wyżej kierowcom.

Duże prawdopodobieństwo, że nie skończyło się na zwykłej kontroli i pouczeniu. Pamiętajcie, by wszelkie manewry realizować z uwzględnieniem przepisów i… zdrowego rozsądku.

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Potrącenie rowerzystki na przejeździe dla rowerów

Potrącenie na przejeździe rowerowym. Żaden uczestnik wypadku nie zachował ostrożności (wideo)

Jeep Gladiator polski cennik

Jeep Gladiator wjechał do Polski. Ceny zaczynają się od 289 000 złotych