w

Odświeżona Toyota GT86

Toyota przeprowadziła lifting swojego coupe.

toyota_gt86_2016_2

Jeśli chodzi o stylistykę, to nie ma rewolucji. Designerzy przeprojektowali zderzaki, dorzucili tylną lotkę i kilka detali. Zmienili tym sposobem nie tylko wygląd, ale także poprawili wartości aerodynamiczne. Pojawiły się także 17-calowe felgi o nowym wzorze. We wnętrzu zagościł natomiast nowy, bardziej czytelny zestaw wskaźników. Co ciekawe, zamontowano także 362-milimetrową kierownicę, czyli najmniejszą jaką dotychczas montowano w aktualnie oferowanych Toyotach. Nie zabrakło także lepszych materiałów wykończeniowych.

toyota_gt86_2016_4

Modyfikacje technologiczne objęły poprawienie zawieszenia, układu kierowniczego i sztywności nadwozia. Silnik współpracujący z 6-biegowym manualem zyskał także nowe kolektory, co zaowocowało kilkoma dodatkowymi KM (teraz jest ich 207) i Nm (212 przy 6400-6800 obr./min.). Inżynierowie poprawili także elastyczność zespołu napędowego. Wszystkie zmiany są więc pozytywne. Liczymy jednak, że pod maską GT86 zagości w niedalekiej przyszłości mocniejsza jednostka.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Renault Captur – poszerzenie oferty

Nowy Carfter – pierwsze szkice