w

Odśnieżanie poziom ekspert: Miotacz ognia poszedł w ruch (Video)

Odśnieżanie ogniem
Odśnieżanie poziom ekspert: Miotacz ognia poszedł w ruch (Video)

Kalendarzowa zima jest już z nami, ale śnieg wciąż nie zdążył przybyć do wielu zakątków Polski.

Są jednak miejsca, w których dochodzi do obfitych opadów. Ma to swój urok, ale oczywiście wpływa na sposób funkcjonowania. Dotyczy to zarówno jazdy, jak i zwykłych, codziennych czynności. W takich warunkach właściciele samochodów i posesji muszą wstawać wcześniej, by odśnieżyć karoserie i najbliższe otoczenie.

Odśnieżanie przeciwnym żywiołem

Zazwyczaj ma to związek z łopatami. Nie każdy lubi dźwigać, ale jest to najtańsza i najprostsza metoda. Niektórzy decydują się na zakup bardziej zaawansowanych urządzeń. Wśród nich są specjalne odśnieżarki ręczne (z silnikami) i tzw. „traktorki”, które w zależności od sezonu mogą kosić trawę lub wykorzystywać akcesoryjny pług by udrożnić przejazd.

Miotacz ognia jako odśnieżarka
BHP zeszło na dalszy plan…

Ten bohater postanowił pójść jeszcze dalej. Niewykluczone, że naoglądał się filmów akcji. Użył bowiem swego rodzaju miotacza ognia, który był oczywiście podpięty do butli gazowej. W Polsce wykorzystuje się taki sprzęt na przykład podczas układania papy na dachu.

Tutaj użyto go, by osuszyć podjazd. Trzeba przyznać, że skuteczność tego rozwiązania okazała się bardzo wysoka. Miejmy jednak nadzieję, że w odśnieżaniu auta wykorzystano nieco mniej inwazyjne metody…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trabant produkcja

Kontrola jakości Trabanta na linii produkcyjnej: Kiedyś wystarczyły kopniaki i młotek

Ciekawe drogi w Polsce

Tych elementów polskiej infrastruktury drogowej mogłeś nigdy nie widzieć. A powinieneś.