w

Obywatelska pomoc seniorowi w zepsutym aucie. „Z deszczu pod rynnę” (wideo)

Obywatelska pomoc seniorowi w zepsutym aucie
Obywatelska pomoc seniorowi w zepsutym aucie. "Z deszczu pod rynnę" (wideo)

Zawsze warto być pomocnym dla innych. Niestety, czasami dobre chęci nie załatwiają sprawy, choć lepiej je mieć, niż odwracać głowę w drugą stronę.

Znieczulica społeczna jest w Polsce poważnym problemem. Niektórzy po prostu boją się interweniować, nawet jeśli nie ma dużego zagrożenia. Tym razem jednak udało się uzyskać wsparcie. Obywatelska pomoc seniorowi zasługuje na pochwałę. Aczkolwiek nie wszystko poszło zgodnie z planem.

Do zdarzenia doszło 23 maja w Łodzi. Starszemu mężczyźnie popsuł się samochód – los chciał, że akurat na środku ruchliwego skrzyżowania. Ze względu na masę własną pojazdu, senior nie był w stanie samemu go przemieścić w bezpieczne miejsce.

Obywatelska pomoc seniorowi

Znalazła się jednak grupka osób, która postanowił przepchnąć samochód. Niestety, nikt nie zapanował nad kierownicą, co skomplikowało sytuację i doprowadziło do niepożądanych konsekwencji.

>Zatrzymanie obywatelskie pijanego kierowcy. Wiózł 7-letniego syna (wideo)

Obywatelska pomoc seniorowi zakończyła się uderzeniem w słup z sygnalizacją świetlną. Na nagraniu widać, jak uszkodzone zostają grill, maska i zderzak. Przy tej prędkości nie ma jednak mowy o poważnych wgnieceniach.

Obywatelska pomoc seniorowi w zepsutym aucie
W tym momencie senior już wiedział, że powinien być w kabinie

Intencje były dobre, ale efekt – już niekoniecznie. Niewykluczone, że samochód był zgaszony i układ kierowniczy nie oferował wspomagania. Przez to trudniej było skręcić. Kierowca mógł po prostu nie zdołać obrócić wieńcem na krótkim dystansie, co doprowadziło do takich skutków.

Jaki płynie z tego wniosek? Gdy jest spora liczba pomagających, kierujący powinien wejść do kabiny i zapewnić sterowność. Równie dobrze ktoś mógł przechodzić lub przejeżdżać. Brak kierowcy we wnętrzu to odebranie sobie możliwości wyhamowania pojazdu. W takich sytuacjach warto więc zachować trzeźwy umysł.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pościg za nietrzeźwym skuterzystą

Pościg za nietrzeźwym skuterzystą. „Pomylił odwagę z odważnikiem” (wideo)

Caterham EV Seven Concept

Caterham EV Seven Concept. Prawdziwie lekkie, sportowe auto elektryczne