w

Obrotnica na podjeździe. Sposób na bezpieczne wyjeżdżanie z podwórka (wideo)

Obrotnica na podwórku - bezpieczne wyjeżdżanie autem
Obrotnica na podjeździe. Sposób na bezpieczne wyjeżdżanie z podwórka (wideo)

Niektóre prywatne posesje mają bardzo niewiele przestrzeni przed budynkami, co ogranicza możliwości parkowania samochodem.

Właśnie tak jest w tym przypadku. Mieszkańcy postanowili jednak poradzić sobie z tym problemem w sposób niekonwencjonalny. Efektem tego jest obrotnica na podjeździe. Rozwiązanie nietuzinkowe, ale zdecydowanie skuteczne.

Dzięki mechanizmowi umieszczonemu pod kostką, nie problemu z odwróceniem samochodu. Dzięki temu można wyjechać przodem co poprawia słabą widoczność, której powodami są lite ogrodzenia.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, ile kosztuje taki system. Z pewnością nie był tani, biorąc pod uwagę obciążenia, z którymi musi sobie radzić. Niewykluczone, że został uzupełniony ogrzewaniem, które może przydać się zimą.

Tak czy inaczej, trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie przy tak niewielkiej ilości miejsca. Wystarczy około 20 sekund, by swobodniej wyjechać na drogę.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zderzenie osobówki z TIR-em

Martwy punkt w lusterkach i nieostrożny kierowca – skończyło się zderzeniem z TIR-em (wideo)

Kobieta w BMW zablokowała przejazd strażakom

Wóz strażacki zablokowany przez źle zaparkowane auto. Trzeba było czekać na litościwą właścicielkę (wideo)