w

Nowy Volkswagen Polo wreszcie ujawniony.

Po bardzo szczątkowych zdjęciach pokazujących nowe Polo, Volkswagen wreszcie zdradza nam jak prezentuje się odświeżony model.

Volkswagen nadal wyznaje dobrze znaną zasadę – jak Golf, ale mniejszy.

Polo nowej generacji jest dłuższe i szersze niż jego poprzednik dzięki platformie MQB A0, na której bazuje.

Przyjęcie nowej platformy oznacza, że ??Polo oferuje znacznie dłuższą kabinę i większą przestrzeń bagażową. Z technologicznych nowinek dostaniemy od Volkswagena w zasadzie to samo co ma do zaoferowania nowy Golf, czyli szeroką gamę systemów bezpieczeństwa, systemy wspomagające kierowcę w nagłych sytuacjach i opcjonalnym wyświetlacz cyfrowego.

Nowy VW Polo będzie dostępny w nieco okrojonej gamie silników.Znajdziemy tam kilka wersji: trójcylindrową 1,0-litrową jednostkę TSI i oczywiście 1,5-litrową TSI w co najmniej dwóch wariantach. Asortyment zostanie uzupełniony o wersję GTI, która będzie zasilana turbodoładowaną jednostką benzynową o pojemności 2,0 litra.

VW zamierza rozpocząć produkcję nowego Polo w przyszłym miesiącu, zgodnie z AutoNews. Debiut zaplanowanym jest na Frankfurt Motor Show we wrześniu bieżącego roku.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Obskoczyłem kiedyś Polówką trasę do Hradca-Kralove i z powrotem pod Sandomierz. Małe, zgrabne, prawie nie pali – jak zadbana dziewczyna 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Renault i Nissan dotknięte cyberatakiem.

BMW serii 5 przerobione na bohatera bajki