w

Nowy Peugeot 508 – pierwsze zdjęcia!

Już na początku marca rozpoczną się kolejne międzynarodowe targi motoryzacyjne w Genewie. Właśnie tam poznamy drugą generację Peugeota 508.

Flagowy model francuskiej marki zapowiada się bardzo interesująco. Do sieci wyciekły właśnie dwie nieoficjalne fotografie, które zdradzają, jak prezentuje się tylna część karoserii. Muszę przyznać, że wygląda bardzo dobrze. Wąskie, długie lampy (z pazurowatym wypełnieniem) zachodzące na klapę bagażnika zostały połączone czarną listwą. Pod nimi umiejscowiono obły zderzak. Kształty przypominają mi nieco model 405. Z jednej strony mamy więc ponadczasową linię, a z drugiej – spore pokłady elegancji i nowoczesności.

Aktualny nurt stylistyczny Peugeota, który został wprowadzony przez 3008 jest po prostu świetny, dlatego nie martwię się o pas przedni nowego 508. Jestem pewien, że będzie to jeden z najbardziej atrakcyjnych reprezentantów klasy średniej.

Auto bazuje na modularnej płycie podłogowej EMP2. W gamie jednostek znajdą się zarówno diesle, jak i benzyniaki (120-200 KM). Współpracować z nimi będą 6-biegowe skrzynie manualne i automaty o 8 przełożeniach. Nie zabraknie także wersji hybrydowej, która ma oferować ok. 300 KM.

Źródło: FB

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kuba Wojewódzki sprzedaje swoje Lamborghini

Opel Combo 2018 oficjalnie