w

Nowy Nissan X-Trail trafi do salonów latem 2022 roku. Jego design znamy od 10 miesięcy

X-Trail 2022
Nowy Nissan X-Trail trafi do salonów latem 2022 roku. Jego design znamy od 10 miesięcy

Japoński SUV pojawi się na polskim rynku w przyszłym roku. Będzie oferowany z ciekawym układem napędowym.

Zacznijmy od stylistyki. Nissan X-Trail 2022 jest rozwinięciem koncepcji aktualnie oferowanej generacji, ale z uwzględnieniem najnowszego nurtu stylistycznego. Auto zostało pokazane już w zeszłym roku jako model Rogue oferowany w Ameryce.

Nissan X-Trail 2022
Najbardziej charakterystyczną częścią nadwozia jest pas przedni

Cechami charakterystycznymi są dwuczęściowe światła przednie i szerokie lampy tylne. W oczy rzuca się także duży grill o nowej fakturze. Dopełnieniem całości są osłony chroniące dolne krawędzie karoserii.

Wnętrze zyskało znacznie bardziej, czego najlepszym dowodem jest kokpit. Posiada on cyfrowe wskaźniki, nowy ekran multimedialny, niezależny panel klimatyzacji i nową kierownicę. Nie zabrakło też estetycznych dekorów oraz praktycznych rozwiązań

Nissan X-Trail 2022 interior
Wnętrze ma nowocześniejszy i ciekawszy projekt kokpitu

Co ciekawe, Nissan X-Trail 2022 będzie dostępny jako hybryda o nietypowym układzie. Fundamentem odpowiedzialnym za rozpędzanie będzie elektryczność. Rolą silnika spalinowego ma być natomiast ładowanie baterii. Krótko mówić, ma on funkcję generatora prądu. To pozwala na zmniejszenie emisji szkodliwych substancji i znacznie bardziej optymalną pracę jednostki benzynowej.

Spodziewana moc? Japońska marka nie zdradziła żadnych szczegółów. Warto jednak pamiętać, że alians Renault-Nissan wziął pod skrzydła Mitsubishi, które ma w gamie Eclipse Crossa, który skrywa właśnie taki układ. Dysponuje on mocą 188 koni mechanicznych i oprócz motoru spalinowego oddaje do dyspozycji dwie jednostki elektryczne – po jednej na oś. Jak można się domyślać, napędzane są wszystkie cztery koła.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes C-Class W206 Long

Mercedes Klasy C „w longu”. Chińczycy to lubią

Dodge Charger Hellcat fail

Limitowany Dodge Charger Hellcat na hamowni. Co mogło pójść nie tak? (wideo)