w

Nowy Mustang za mniej niż 10 tysięcy złotych? Możliwe, ale będzie to sztuka po teście zderzeniowym

Nowy Mustang za mniej niż 10 tysięcy złotych? Możliwe, ale będzie to sztuka po teście zderzeniowym

Gdy Ford wprowadził do Polski Mustanga, zaczął się prawdziwy bum. Klienci ustawiali się w kolejce po muscle cara, który do tej pory nie był oferowany w naszym kraju. Szybko stał się numerem jeden w rankingu sprzedaży aut sportowych.

To praktycznie najtańszy model z silnikiem V8 na rynku. Poza tym, bardzo dobrze wygląda i przyzwoicie jeździ, co stanowi kolejne mocne argumenty. Prezentowane egzemplarze nie mają jednak pod maskami silników 5-litrowych. Zamiast nich są tam podstawowe Ecoboosty o pojemności 2,3 litra. Takie silniki znajdziemy także w Focusach RS.

Nowy Mustang za mniej niż 10 tysięcy złotych

Potencjalny nabywca nie powinien jednak wybrzydzać, bo oba auta kosztowały mniej niż 10 tysięcy złotych. To nie jest żart. Skąd te niskie ceny? Mustangi pochodzące z 2018 roku zostały wystawione na licytację GSA Auctions i łączy je wspólna, smutna historia – testy zderzeniowe.

Mustang na części
Z aut można odzyskać wiele cennych części

Oba zostały rozbite przez organizację NHTSA zajmującą się badaniem bezpieczeństwa samochodów. Oczekują na nowych nabywców w Buffalo (Nowy Jork, Stany Zjednoczone). Ile kosztują? To już zależy od przebiegu licytacji. Na początku cena za bordowego wynosiła 1247 dolarów. Z kolei najwyższa oferta za żółtego sięgała 2469 dolarów.

Mustangi po testach zderzeniowych
Oba auta nie mają dokumentów umożliwiających poruszanie się po drogach publicznychMusta

Ceny nie będą dużo większe, ponieważ auta nie mają licencji na użytkowanie po drogach publicznych. Jaki jest więc sens ich zakupu? Sprawny mechanik rozkręci je i może sprzedać części, co jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem.

 

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skoda Felicia drift

A Skoda Felicia “leci bokiem” tak…

Bolid F1 pozycja kierowcy

Jaką pozycję ma kierowca bolidu F1? Lewis Hamilton wyjaśnia