w

Nowy Mercedes-Benz S 500 (W223) w warunkach rzeczywistych: Zobacz, jak przyspiesza topowa limuzyna (Video)

Mercedes-Benz S 500 acceleration
Nowy Mercedes-Benz S 500 (W223) w warunkach rzeczywistych: Zobacz, jak przyspiesza topowa limuzyna (Video)

Nowa generacja topowej limuzyny ze Stuttgartu powoli wyjeżdża na niemieckie drogi. Pierwszy kontyngent egzemplarzy dotarł także do polskich dealerów.

W porównaniu do poprzedniego wcielenia, zmiany stylistyczne są ewolucyjne, ale wyraźne. Pas przedni został gruntownie zmodyfikowany, jednakże utrzymano go w tym samym stylu. Znajdziemy tu reflektory o delikatnym kształcie, bardzo duży, chromowany grill i zgrabnie wkomponowany zderzak. Z tyłu natomiast zagościły lampy zachodzące na klapę bagażnika, chromowana listwa biegnąca przez całą szerokość oraz wąskie końcówki układu wydechowego.

Z kolei we wnętrzu doszło do rewolucji. Klasyczny styl ustąpił pełnej digitalizacji. Zwolennicy barokowych klimatów nie będą zachwyceni, ale fani nowoczesnych technologii – wręcz przeciwnie. W kabinie może znaleźć się aż pięć ekranów. Wszyscy pasażerowie i kierowca mogą liczyć na najbardziej zaawansowane systemy i rozwiązania, jakie pojawiły się w samochodach osobowych do tej pory. To wszystko okraszone jest bardzo wysoką jakością i szeroko pojętym komfortem.

Mercedes-Benz S 500 2021 – przyspieszenie

W gamie jednostek napędowych znajdziemy zarówno benzyniaki, jak i diesle. Nie zabraknie także hybrydy PHEV, która ma zapewniać do 100 km zasięgu w trybie elektrycznym. Wydaje się jednak, ze znacznie większą popularnością będzie się cieszyć wariant S 500.

Mercedes S 500 2021 - jaka moc
Pod maską S 500 znajduje się 6-cylindrowy silnik o pojemności 3 litrów.

Co ciekawe, jego fundamentem nie jest V8. Pod maską mieszka 6-cylindrowa jednostka o pojemności 3 litrów. Wspiera ją dodatkowy generator elektryczny, z którym współtworzy układ miękkiej hybrydy. Warto dodać, że dokładnie taki sam układ napędowy oferuje Mercedes-AMG E 53 4MATIC+.

Potencjał tego zestawu 435 koni mechanicznych i 520 niutonometrów. Za przeniesienie tych sporych wartości na obie osie odpowiada 9-biegowa przekładnia automatyczna. Na papierze wygląda to bardzo dobrze. Sprint do setki trwa 4,9 sekundy, a prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h. Czy w rzeczywistych warunkach można liczyć na równie dobre parametry? Zdradza to ten materiał:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Peugeot 2008 moose test

Peugeot 2008 i test łosia: Crossovery nie radzą sobie najlepiej… (Video)

Mustang Mach 1 cennik

Ford Mustang Mach 1 wjeżdża do Polski: Legendarna wersja kosztuje ponad 280 tysięcy złotych