w

Nowy Land Rover Discovery Sport

Land Rover Freelander zniknął już z rynku. To jednak nie jest koniec jego historii. Właśnie pojawił się następca tego modelu, tyle że pod nieznaną dotychczas nazwą.

land_rover_discovery_sport_2014_2

Land Rover Discovery Sport, bo o nim mowa, to spory krok naprzód w porównaniu do Freelandera. Widać to już z zewnątrz. Karoseria została upodobniona do większych modeli marki. Jest więc nowocześnie, masywnie i z klasą. Przód auta nawiązuje do topowego Range Rovera, a tył – do Evoque’a.  Zyskało także wnętrze. Oprócz ciekawszej faktury kokpitu, pojawiły się lepsze materiały wykończeniowe i nowe systemy.

land_rover_discovery_sport_2014_4

Pod maską Discovery Sport będzie mogła pracować jedna z dwóch jednostek napędowych: benzynowa, doładowana 2-litrówka generująca 240 KM lub diesel SD4 o pojemności 2,2 litra generujący 190 KM. Oba silniki zostały zintegrowane z 9-biegową skrzynią automatyczną. Za Oceanem ceny tego modelu rozpoczynają się od 37 995 dolarów. W Europie jego wartość będzie jednak znacznie wyższa…

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bugatti Galibier z szansami na produkcję

Renault Alpine coraz bliżej!