w

Nowy Hyundai Veloster oficjalnie

Hyundai pochwalił się zdjęciami drugiej generacji Velostera. Poznajmy ją nieco bliżej.

Pod względem stylistycznym koreański samochód rozwija koncepcję poprzednika, choć warto dodać, że jednocześnie wygląda zadziorniej i nowocześniej niż poprzednik. Z przodu dominują szeroki grill, agresywnie narysowany zderzak i stosunkowo niewielkie reflektory. Tył to natomiast nowe lampy zachodzące na słupki i krótką klapę bagażnika, wiele krągłości, delikatna lotka i dwie masywne końcówki układu wydechowego. Podobnie jak w pierwszym wcieleniu, od strony pasażera znajdziemy dodatkowe drzwi ułatwiające zasiadanie na tylnej kanapie.

Wnętrze cieszy jeszcze bardziej, bo Koreańczycy nie poszli na łatwiznę. Kokpit ma swój unikatowy projekt i nie przypomina ani i20, ani i30. Jego sportowy sznyt podkreślają atrakcyjne zegary i taka też kierownica. Na konsoli centralnej znajdziemy natomiast ekran dotykowy, pod którym umieszczono kilka podstawowych przycisków i panel automatycznej klimatyzacji.

Za bazę Velostera posłuży 2-litrowy benzyniak generujący 147 KM, który będzie mógł współpracować z 6-biegowy manualem lub automatem o tej samej liczbie przełożeń. Nad nim w ofercie znajdzie sie 1,6-litrowa jednostka z doładowaniem (201 KM). Podobnie jak wyżej wymieniona konstrukcja może być zintegrowana zarówno ze skrzynią manualną, jak i automatyczną, tyle że ta druga ma 7 przełożeń.

Prawdziwą gratką będzie wersja N, czyli topowy wariant w gamie. Podobnie jak w i30 N, sercem najmocniejszego Velostera będzie 2-litrowiec z turbo zdolny generować 275 KM i 353 Nm. Jego uzupełnieniem będzie 6-biegowa przekładnia przekazująca cały potencjał na oś przednią. W takiej konfiguracji koreańskie coupe osiąga pierwszą setkę w 6,1 sekundy. Zapowiada się więc ciekawie. Auto powinno trafić na europejski rynek jeszcze w tym roku.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowy Mercedes-Benz Klasy G – kluczowe informacje

Kia Stinger GT – przyspieszenie 0-270 km/h (Video)