w

Nowy Ford F-150 dostępny w Polsce! Do wyboru silniki V6 i V8

Nowy Ford F-150
Nowy Ford F-150 dostępny w Polsce! Do wyboru silniki V6 i V8

Na taką wiadomość czekali fani prawdziwie amerykańskich maszyn. Kultowy pick-up,  najpopularniejsza półciężarówka na świecie wjeżdża na polski rynek. I nie ma mowy o żadnych brakach silnikowych.

Nowy Ford F-150 jest jedną z ikon motoryzacji zza oceanu. Do tej pory nie był oferowany nad Wisłą, ale właśnie doszło do podpisania umowy, która zaowocuje jego debiutem w naszych salonach. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że importem nie zajmuje się polski oddział marki.

Hedin US Motor, czyli oficjalny importer Forda F-150 na Starym Kontynencie porozumiał się z PGD. Efektem tego będzie obecność tego modelu w wybranych salonach należących do tej grupy. I to jest bardzo dobra wiadomość.

Nowy Ford F-150
Nowy Ford F-150

Jest też pewna ciekawostka związana z tym importem. Mimo że auto posiada logo producenta, wszędzie nazywane jest jako pick-up F-150, co z pewnością zostało wymuszone prawnie. Tak czy inaczej, klient dostaje ten sam świetny model.

Warto podkreślić, że Polska jest siódmym europejskim rynkiem dla prezentowanego samochodu. Jego sukces w Stanach Zjednoczonych jest niezaprzeczalny. Cała seria F jest liderem swojej klasy od 47 lat. A to o czymś świadczy.

Nowy Ford F-150 w Polsce – godne silniki

Importer raczej nie ma wegańskiego stylu życia, o czym może świadczyć podejście do opisywanego modelu. Ford F-150 2024 jest dostępny w Polsce z dwiema jednostkami napędowymi – i obie są zdecydowanie godne tak dużego pojazdu.

>Ford Mustang Sedan może trafić na rynek. Ma więcej sensu, niż Mach-E

Pierwszą z nich jest benzyniak 3.5 V6, który będzie dostępny z napędem hybrydowym. Na szczycie oferty znajduje się natomiast legendarna konstrukcja V8 Coyote o pojemności 5 litrów. Mamy już swojego faworyta w duecie.

Nowy Ford F-150
Nowy Ford F-150

Ile kosztuje nowy Ford F-150? Zacznijmy od tego, że występuje w czterech wersjach: XLT, Lariat, Limited i Raptor. Podstawowa konfiguracja z jednostką V8 i wyposażeniem XLT kosztuje dokładnie 419 900 złotych.

Natomiast za najbogatszą i najbardziej rasową odmianę, czyli V8 Raptor będzie trzeba zapłacić aż 773 900 złotych. Według przedstawicieli PGD, największą popularność zyska wersja Lariat z V8 i pakietem Black Edition, który został wyceniony na 485 900 złotych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lamborghini Urus 2024

Szef Lamborghini: Za wcześnie na samochody elektryczne

Nowa KIA EV3

KIA EV3 ujawniona. Zasięg 600 km, szybkie ładowanie i godne osiągi