w

Nowy Fiat 600 oficjalnie. Zobacz go we włoskiej reklamie (wideo)

Nowy Fiat 600
Nowy Fiat 600 oficjalnie. Zobacz go we włoskiej reklamie (wideo)

Włoska marka nie zamierzała za długo zwlekać z pokazaniem zupełnie nowego modelu, tym bardziej że nie udało się uniknąć wycieku jego zdjęć do sieci.

Internauci błyskawicznie wychwycili auto „na mieście”. I właśnie wtedy był kręcony materiał promocyjny, który dziś możemy zobaczyć. Wiemy już, że został on dedykowany rodzimemu rynkowi, ale nie wykluczone, że zostanie przetłumaczony i trafi również do innych krajów. Tak czy inaczej nowy Fiat 600 nadjeżdża.

I z tego debiutu może cieszyć się przede wszystkim sam producent, którego oferta jest dziś bardzo skromna. Firma musi złapać nowy oddech i wrócić na właściwe tory. Budowanie gamy wokół „Pięćsetki” nie jest złym pomysłem, ale potrzeba rozszerzonej oferty, która będzie konkurencyjna.

Nowy Fiat 600 w reklamie

Jeżeli chodzi o stylistykę i proporcje, nowy Fiat 600 bardzo przypomina ewolucję modelu „500X”. Trzeba jednak dodać, że jest od niego wyraźnie mniejszy. Poza tym, raczej nikogo nie zaskoczy, że auto bazuje na Jeepie Avengerze.

>Fiat Topolino 2024. Nie jest przesadnie poważny, ale do miasta pasuje

To też może oznaczać, że skrywa elektryczny układ elektryczny – pewnie taki sam. Silnik na prąd może mieć 156 koni mechanicznych. Bateria? Około 54 kWh. Napęd? Z pewnością tylko na przód, co oczywiście nie dziwi.

Nowy Fiat 600
Wnętrze jest minimalistyczne i zawiera dwa ekrany

Pamiętajmy jednak, że wspomniany Avenger jest oferowany również z jednostką spalinową. Jest to doładowana konstrukcja o pojemności 1,2 litra i mocy 100 koni mechanicznych. Niby niewiele, ale dla licznych klientów mogłaby to być dobra (i jedyna) alternatywa dla wersji elektrycznej, która na pewno będzie droższa i mniej użyteczna ze względu na ograniczony zasięg i stosunkowo długi proces ładowania.

Pozostaje już tylko czekać na oficjalne dane techniczne i plany Fiata, który zapewne w ciągu kilku miesięcy ogłosi strategię modelu. Liczymy, że uda się poszerzyć ofertę o wspomniany układ spalinowy. Przestawianie się na sam prąd może okazać się za wczesne.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nyobolt EV

To auto elektryczne ładuje się do pełna w 6 minut. „Inna liga, widać postęp”

Rolls Royce Phantom Spofec

Rolls Royce Phantom Spofec. Z tych felg można jeść zupę