w

Nowy DeLorean będzie bazował na Corvette. Córka założyciela potwierdziła

Nowy DeLorean
Nowy DeLorean będzie bazował na Corvette. Córka założyciela potwierdziła

Ta historia jest splotem pięknych i smutnych zdarzeń. Jej bohaterowie nigdy jednak nie przestali marzyć, mimo że ich działania wydawały się dla wszystkich karkołomne.

Na ten temat powstało kilka porządnych serii dokumentalnych. Założyciel marki porwał się z motyką na księżyc, ale dopiął swego. Niestety, sukces był tylko teoretyczny. Rynek zweryfikował jego produkt – negatywnie. Nowy DeLorean ma być jednak zupełnie innym autem. Przede wszystkim dopracowanym pod każdym względem.

John DeLorean miał dobry pomysł, ale podjął kilka ryzykownych decyzji, które okazały się nieopłacalne. Pod względem marketingowym był jednak naprawdę skuteczny. Nie bez znaczenia był również „Powrót do przyszłości”, w którym występował model DMC-12.

Fani z całego świata chcieli go kupić, ale bezpośredni kontakt już nie był okraszony entuzjazmem. Auto prowadziło się kiepsko, miało zagmatwaną ergonomię, a silnik o pojemności 2,8 litra i mocy 130 koni okazał się nie tylko słaby, ale też awaryjny. Nic więc dziwnego, że firma nie dotrwała do etapu produkcji drugiego modelu.

Nowy DeLorean jest w drodze

Mimo szczerych chęci poświecenia praktycznie wszystkiego, John DeLorean nie odniósł sukcesu w branży motoryzacyjnej. Wpisał się jednak do historii jako jeden z tych najbardziej zdeterminowanych. Okazuje się, że jego córka ma podobny charakter i zamierza kontynuować misję swojego ojca.

Jest to zdecydowanie piękne, lekko romantyczne. Czy tym razem się uda? Szanse mogą być większe. Rewolucja przemysłu motoryzacyjnego i postępująca globalizacja pomagają w tworzeniu takich projektów.

Nowy DeLorean 2024
DeLorean – projekt niezależny, Ángel Guerra

Firma o nazwie DeLorean Next Generation Motors (DNG) ma ambitne plany. Chce zbudować nie tylko pojazd będący hołdem dla pierwotnego założyciela i twórcy DMC-12, ale też samochód sportowy oparty na Chevrolecie Corvette C8.

>To prawie nieużywany DeLorean. Jest przeszłością z przeszłości

Pierwsze wzmianki na ten temat pojawiły się 12 miesięcy. I tu należy odróżnić wyczynowy projekt Alpha5, którego autorem jest główny producent. DNG to spółka założona przez córkę Johna DeLoreana. Ma ona zupełnie inne podejście do uhonorowania rodzinnego dziedzictwa.

Mówią, że od przybytku głowa nie boli. Czy tak będzie tym razem? Być może oba projekty będą bardzo ciekawe i warte nabycia. Pytanie tylko, czy nie dojdzie do kanibalizmu? Czas pokaże.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hyundai Ioniq 5 Disney100 Platinum Edition

Hyundai Ioniq 5 Disney100 Platinum Edition. Bardziej bajkowy?

Genesis XC Concept

Co za kosmiczny SUV! Aż trudno uwierzyć, że pochodzi z Korei