w

Nowy Citroen C4 Cactus oficjalnie

No i doczekaliśmy się. Kilka godzin po wycieku nieoficjalnych zdjęć, Citroen zaprezentował gruntownie odświeżonego Cactusa.

Auto zyskało nowe oświetlenie, zderzaki, osłony i lakiery. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że z zewnątrz wygląda jak nowy model, bo modyfikacji stylistycznych jest naprawdę sporo. Nie zabrakło oczywiście paneli Airbump, ale tym razem są one znacznie bardziej dyskretne. Warto dodać, że tylne lampy bardzo przypominają te z C4 Picasso.

Wnętrze otrzymało natomiast lepsze materiały wykończeniowe i staranniejsze spasowanie. Nie zabrakło także nowych wzorów tapicerek, które skutecznie ożywiają cały projekt. Nowością są również fotele Advanced Comfort, które mają oferować znacznie więcej wygody niż dotychczas.

Warte uwagi jest także zawieszenie. Właśnie za pośrednictwem C4 Cactus francuska marka zaprezentowała nowy układ oparty na progresywnych ogranicznikach hydraulicznych (Progressive Hydraulic Cushions? – PHC). To rozwiązanie ma przypomnieć o komforcie, z którego Citroen słynął i dać możliwość skorzystania z jego dobrodziejstw znacznie szerszej liczbie klientów.

Francuski crossover trafi na polski rynek w pierwszym kwartale 2018 roku.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW X2 oficjalnie

Dostał mandat za… śpiewanie w samochodzie (Video)