w

Nowe Renault Megane RS na F1 Grand Prix Monaco.

Renault zaprezentuje nową Megane R.S !

Odbędzie się to po raz pierwszy – publicznie w piątek, 26 maja, w Grand Prix F1 w Monaco i Nico Hülkenbergiem za kierownicą.

Nowy flagowy hothatch Renault będzie miał na tę okazję charakterystyczne żółto-czarne oklejenie, ponieważ firma obchodzi 40-lecie zaangażowania w Formułę 1.

„Pracownicy Renault Sport ciągle odkrywają nowe granice, zapewniając klientom wyjątkowe zawieszenie, osiągi silnika, oraz rozwiązania areodynamiczne i najlepsze technologie F1”, powiedziała firma w komunikacie prasowym.

Nowy Renault Megane RS w dalszym ciągu będzie napędzany na przednią oś, a turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2,0 litra generować będzoi około 300 KM. Układ jezdny będzie wyposażone w skrętną tylną oś, dzięki któremu nowy hothatch będzie bardziej zwinna i stabilny.

Sześciobiegowa manualna skrzynia biegów będzie oferowana standardowo, a skrzynia dwusprzęgłowa oferowana będzie po raz pierwszy jako opcja.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skoda chce wyprodukować samochód sportowy, w dodatku elektryczy.

Elektryczy model koncepcyjny Nissana.