w

Nowe informacje o Jaguarze XE

Jaguar po raz kolejny próbuje swoich sił w segmencie D. Przypomnijmy, że X-Type (na bazie Mondeo) nie okazał się sukcesem. Czy XE ma szansę w walce z BMW serii 3, Mercedesem klasy C, Audi A4, Lexusem IS i Infiniti Q50? Czas pokaże. Wiemy jednak, że auto będzie dobrze wyglądać, co zdradza pierwsze zdjęcie przedstawiające przednią część karoserii.

jaguar_xe_2014_2

Nowe informacje na temat tego modelu pokazują, że Jaguar nie idzie na łatwiznę. Pierwszy ważny fakt to karoseria, która ma być wykonana w 75% z aluminium. Dzięki temu auto będzie lżejsze i sztywniejsze. Mamy nadzieję, że to wpłynie pozytywnie na właściwości jezdne auta. Ponadto inżynierowie brytyjskiej marki twierdzą, że XE w oszczędnej wersji będzie spalał średnio 4 litry. Na drugim biegunie będzie odmiana z silnikiem V8, która weźmie na celownik dzieła AMG i M-Power.

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Porsche rezygnuje z podstawowej jednostki Cayenne w USA

Mercedes E350 McChip