w

Nowa Skoda Superb na drogach już tej jesieni. Dwie wersje nadwoziowe przetrwały!

Nowa Skoda Superb na drogach już tej jesieni
Nowa Skoda Superb na drogach już tej jesieni. Dwie wersje nadwoziowe przetrwały!

To naprawdę ciekawa historia. Volkswagen Passat utrzyma się tylko w wersji Variant (kombi). Tymczasem czeska kuzynka zachowa dwie wersje nadwoziowe. I to cieszy.

Klienci z pewnością będą zadowoleni, że marka pozostawi im wybór. Nowa Skoda Superb ma pojawić się europejskich drogach już jesienią tego roku. Wiemy o niej coraz więcej. Fani już mogą zacierać ręce.

Najważniejsza informacja jest taka, że Superb kolejnej generacji zachowa wersje Combi i liftback. Ta druga oznacza wyraźnie odcinającą się klapę bagażnika (jak w sedanie), ale otwieraną wraz szybą, co zwiększa praktyczność. Bardzo rozsądne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą klasycznego kombi.

Nowa Skoda Superb – czego się spodziewać?

Mimo że oficjalna zapowiedź zasłania design, sylwetki są dobrze widoczne. Proporcje będą zbliżone do poprzednika, ale pojawią się ostrzejsze linie, które nadadzą całości więcej stylistycznej dynamiki. Superb z pewnością będzie wyglądał nowocześniej.

Smuklejsza sylwetka to oczywiście nie wszystko. Auto wykorzysta nurt designu stosowany w najnowszych modelach. To oznacza wąskie elementy oświetlenia, charakterystyczne przetłoczenia i szeroki grill z nowym logo.

Nowa Skoda Superb na drogach już tej jesieni
Nowy Superb zachowa dwie wersje napędowe i silniki spalinowe

Duże prawdopodobieństwo, że nowa Skoda Superb wykorzysta zmodernizowaną płytę podłogą MQB, która jest przystosowana do napędów spalinowych i zelektryfikowanych. Wiemy już, że kolejna generacja zachowa jednostki Diesla i benzynowe, co jest dobrą wiadomością dla konserwatywnych klientów.

>Skoda Enyaq RS iV. Napęd na obie osie, 300 KM i przeciętny zasięg

Podejrzewamy, że większość konfiguracji będzie posiadało elektryczne wsparcie (miękkie hybrydy). Wariant plug-in pewnie pozostanie w ofercie. Można przypuszczać, że zostanie oparty na 1,5-litrowym silniku TSI. Jesteśmy ciekawi, czy utrzyma się flagowy, 280-konny wariant z napędem na obie osie. Dwulitrowy silnik z pewnością nie dodaje prestiżu, ale taka moc w Superbie zawsze oznaczała bardzo dobre osiągi i bezpieczeństwo.

Czesi ujawnili, że Skoda Superb 2024 będzie produkowana w zakładach w Bratysławie na Słowacji. Nie jest tajemnicą, że w tym samym miejscu zacznie powstawać również nowy Volkswagen Passat, który, jak już wspomnieliśmy, będzie dostępny tylko jako kombi (Variant).

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fast X

Fast X, czyli Szybcy i Wściekli 10 coraz bliżej. Ostatni zwiastun (wideo)

Saab 96 spędził 15 lat w stodole

Saab 96 spędził 15 lat w stodole. Tak wygląda po pierwszym myciu (wideo)