w

Nowa Skoda Kodiaq pokazała skorupę. „Wydaje się dłuższa”

Nowa Skoda Kodiaq
Nowa Skoda Kodiaq pokazała skorupę. "Wydaje się dłuższa"

Czeski producent podgrzewa atmosferę wokół debiutu nowego wcielenia swojego topowego SUV-a. Wkrótce zostaną odkryte wszystkie karty.

Nowa Skoda Kodiaq zachowa konwencjonalne układy napędowe. I to jest kluczowa informacja na jej temat. W dobie elektryfikacji nie jest to takie oczywiste. Coraz większa liczba producentów rezygnuje ze spalinowych silników na rzecz tych elektrycznych. Według nas to zdecydowanie za wcześnie. Nie każdy rynek kupujący popularne modele jest gotowy na taki przeskok – zarówno pod względem infrastruktury, jak i ekonomii.

Przejdźmy jednak do głównej bohaterki tego artykułu. Czeska nowość ma być ewolucją aktualnej generacji. To oznacza nieco odważniejszy, nowocześniejszy styl połączony z dotychczasowymi zaletami, wśród których dominowały przestronność i praktyczność.

Nowa Skoda Kodiaq nadjeżdża

Skorupa, która została sfotografowana ujawnia nieco inne proporcje. Sylwetka czeskiego samochodu wydaje się nieco smuklejsza. Maska jest trochę dłuższa, a przeszklenia boczne – węższe. Linia dachu lekko opada, co dodaje karoserii odrobinę sportowego animuszu.

Fotografia ujawnia przetłoczenia na masce, które są typowe dla Skody. Oprócz tego można dostrzec wnęki na reflektory, które zachodzą na błotniki. Pojawią się także plastikowe osłony chroniące dolne krawędzie nadwozia.

Nowa Skoda Kodiaq
Nowa Skoda Kodiaq

Z kolei tylna część ujawnia klapę masywną klapę bagażnika, wyraźnie pochyloną szybę, a także nowe kształty lamp, które nawiązują do Fabii i Karoqa. Summa summarum, zapowiada się naprawdę nieźle.

>Skoda Enyaq Laurin & Klement wjeżdża na rynek. Wersja najbardziej premium

Jeżeli chodzi o układy napędowe, to póki co wróżymy z fusów. Trzeba spodziewać się hybrydy plug-in oraz diesla, najpewniej dwulitrowego. Ta druga konstrukcja najlepiej pasuje do dużego SUV-a.

Warto dodać, że nowa Skoda Kodiaq będzie produkowana w miejscowości Kvasiny, gdzie znajduje się fabryka tego producenta. Pierwsze sztuki powinny pojawić się na drogach jeszcze w tym roku.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW E12 spędziło 35 lat w rzece

BMW E12 spędziło 35 lat w rzece. „Wędkarz złowił rekina zamiast ryby” (wideo)

Honda Elevate 2024

Honda Elevate 2024. Takiego modelu brakuje w Europie