w

Nowa Mazda MX-5

Na ten debiut czekali wszyscy fani motoryzacji. Oto jest, kolejna generacja Mazdy MX-5 w pełnej okazałości!

mazda_mx-5_2014_2

Trzeba przyznać, że designerzy odrobili lekcje. Auto wygląda świetnie! Przednią część karoserii tworzą zadziornie narysowane reflektory, pokaźny grill i masywne nadkola. Z tyłu dominują dwuczęściowe lampy, obły zderzak i wyraźnie ścięta klapa. Nowe wcielenie japońskiego roadstera naprawdę robi wrażenie. A jak jest w środku? Podobnie jak w większych modelach Mazdy – nieco inna faktura, ale te same panele klimatyzacji i multimediów oraz ekran. Możemy też liczyć na lepsze niż dotychczas materiały wykończeniowe i głośniki z tyłu, które pozwolą na słuchanie muzyki nawet przy wyższych prędkościach.

mazda_mx-5_2014_3

Pod maskę MX-5 trafią najprawdopodobniej dwie jednostki benzynowe – 1.5 i 2.0 , obie w technologii SkyACTIV. Szacowana moc? Podejrzewamy, że od 140 do 200 KM. Silniki będą seryjnie zintegrowane z przekładnią manualną, a w opcji ma pojawić się także automat. Auto ma być 100 kg lżejsze od poprzedniej generacji i lepiej się prowadzić, między innymi dzięki lepszemu zawieszeniu i wyraźniej cofniętemu za przednią oś silnikowi (co wpływa na lepsze rozłożenia masy). Oprócz roadstera, w planach jest także zamknięte coupe. Czekamy na kolejne informacje.

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW 750d xDrive – Czysta perfekcja

Seat Leon Cupra – polskie ceny