w

Nowa Mazda 2 oficjalnie

Mazda konsekwentnie rozwija swoją gamę modelową. Doceniają ją klienci, co potwierdzają świetne wyniki sprzedaży. Teraz do oferty trafi kolejna generacja popularnej „Dwójki”.

new_mazda_2_2014_1

Nowa Mazda 2, znana także jako Mazda Demio,  to nieco spokojniejsza wersja konceptu pod nazwą Hazumi. Co ciekawe, Japończycy wcale nie starali się zbyt bardzo ugrzecznić wersji produkcyjnej. I słusznie. „Dwójka” prezentuje się znakomicie, dzięki zadziornej stylistyce. Przód auta nawiązuje do większych sióstr – duży grill, efektowne reflektory i długa maska. Tylna część karoserii wygląda równie dobrze, dzięki ciekawie narysowanym reflektorom, obłemu zderzakowi i wyraźnie pochylonej szybie.

new_mazda_2_2014_4

Wnętrze to ukłon w stronę ergonomii. Jest minimalistyczne i eleganckie zarazem. Ilość przycisków ograniczono do minimum. Klimatyzację ustawia się za pośrednictwem panelu znajdującego się na konsoli centralnej, natomiast multimedia obsługuje się przy użyciu zestawu przycisków znajdującym się pomiędzy fotelami. Zegary to oczywiście kopia tych, które znamy z „Trójki”.

new_mazda_2_2014_15

Jak można było przypuszczać, pod maską Mazdy 2 znajdą się silniki z rodziny SKYACTIV: benzynowe 1.33 (99 KM) i 1.5 (105 KM) i wysokoprężne 1.5 (SKYACTIV-D). Czekamy na więcej informacji.

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowa Skoda Fabia

Mercedes Citan Kombi 112 BlueEFFICIENCY – Nie ma jazdy…