w

Nowa Kia Sorento

Trzecia generacja koreańskiego SUV-a oficjalnie zadebiutuje na salonie samochodowym w Paryżu, ale producent już teraz ujawnił szczegóły dotyczące modelu. Czy odniesie większy sukces niż poprzednik?

kia_sorento_3

Z zewnątrz model jak przystało na SUV-a prezentuje się okazale i elegancko, chociaż można doszukiwać się w nim stylistycznych nawiązań do niektórych konkurentów. W przestronnym wnętrzu znajdzie się miejsce nawet dla siedmiu pasażerów, a kabina została wykończona z wysokiej jakości materiałów. W nowym modelu nie zabraknie wielu gadżetów poprawiających komfort i bezpieczeństwo podróży. Do napędu przeznaczono trzy silniki – benzynowy motor o pojemności 2.4 litra i mocy 188 KM oraz dwa diesle o pojemności 2.0 (185 KM) i 2.2 (200 KM). Model będzie dostępny również w wersji z automatyczną, sześciobiegową skrzynią biegów (standard dla diesla 2.0). Mamy nadzieję, że nowe Sorento zostanie rozsądnie wycenione – to z pewnością pomoże w poprawieniu statystyk sprzedaży

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Passat GTE przed debiutem w Paryżu

Mercedes AMG GT Edition 1