w

Nowa Honda HR-V zaprezentowana. To drugi model o tej samej nazwie. Skąd ten pomysł?

Honda HR-V 2023
Nowa Honda HR-V zaprezentowana. To drugi model o tej samej nazwie. Skąd ten pomysł?

Sytuacja wydaje się nietypowa i rzeczywiście taka jest. Japoński producent wprowadził drobny zamęt w nomenklaturze.

Honda HR-V, ale zupełnie inna. O co w tym wszystkim chodzi? Ostatnio poznaliśmy najnowszą generację tego modelu i jest już on nawet widywany na polskich drogach. Tymczasem do sieci trafiły oficjalne zdjęcia samochodu który otrzymał tę samą nazwę.

Honda HRV 2023
Producent nie ujawnił jeszcze danych technicznych, ale widać, że jest większa, niż ostatnio zaprezentowana HR-V

Powstał z myślą o rynku amerykańskim, ale trafi także na Stary Kontynent. Wychodzi na to, że będziemy mieli dwie Hondy HR-V oferowane równocześnie. I nie będą to podobne samochody. Łączy je jedynie typ nadwozia.

Crossover dla innego klienta

Pod względem stylistycznym widać ogromne różnice. Ta nowsza z nowych Hond HR-V wprowadza nurt stylistyczny, w którym nie widać specjalnie dużych inspiracji innymi modelami. Marka nie ujawniła jeszcze żadnych szczegółów technicznych, ale gołym okiem widać, że to większy samochód. Wydaje się, że zostanie uplasowany blisko CR-V.

Gama jednostek napędowych powinna być oparta na znanych już konstrukcjach. Podejrzewamy, że fundamentem będzie doładowany silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra i mocy około 200 koni mechanicznych.

Nowa Honda HR-V
Stylistyka tego modelu nie przypomina innych reprezentantów gamy tej marki

Z pewnością pojawią się także wersje hybrydowe. Ta z modelu Civic ma 180 koni mechanicznych i wydaje się, że może w niezmienionej formie trafić także do tego auta.

Nowa Honda HR-V ma pojawić się w Ameryce Północnej już jesienią. Do Europy natomiast ma trafić w 2023 roku. Jesteśmy ciekawi, czy utrzyma swoją nazwę.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rosyjska ciężarówka w błocie

Rosjanie wciąż porzucają sprzęt. Ukraińscy cywile przejmują pojazdy bojowe (wideo)

Fiat 500X

Fiat ma już opracowane kolejne modele. Wszystkie o miejskim charakterze