w

Nowa Honda CRF450 Rally w Dakarze 2014

Honda zaprezentowała oficjalne zdjęcia nowego modelu CRF450 RALLY, motocykla stworzonego specjalnie do wyczynowych startów w rajdach. Fabryczny zespół HRC wykorzysta nową maszynę podczas zbliżającego się Rajdu Dakar, który odbędzie się w styczniu 2014 roku w Argentynie, Boliwii i Chile.

 

Zespół HRC powrócił na trasę kultowego rajdu w roku 2013, po raz pierwszy od 24 lat, wystawiając CRF450 RALLY bazującą na popularnym modelu enduro, CRF450X. Start w tegorocznej edycji słynnej imprezy pozwolił inżynierom na zebranie ogromnej ilości danych, dotyczących m.in. pracy silnika, aerodynamiki, wytrzymałości i obsługi motocykla. Pozwoliło to na wprowadzenie dalszych poprawek i modyfikacji maszyny.

 

Nowy CRF450 RALLY nadal korzysta ze sprawdzonego, elektronicznego układu wtrysku paliwa PGM-FI*, który sprawdził się w trudnych warunkach Dakaru. Nowej maszyny dosiądą nie tylko fabryczni kierowcy w barwach zespołu HRC. Motocykl zostanie także udostępniony innym ekipom rajdowym w sezonie 2014.

 

Źródło: informacja prasowa, Honda 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przetarg na lubelską ?eSkę? ogłoszony

Silnik 1.4 16v (Volkswagen) – problemy, awarie, historia, eksploatacja