w

Nissan Qashqai 2021: Wnętrze to rewolucja. Nowe instrumenty, wyższa jakość materiałów

Nissan Qashqai 2021 wnętrze
Nissan Qashqai 2021: Wnętrze to rewolucja. Nowe instrumenty, wyższa jakość materiałów

Japoński crossover jest światowym bestsellerem. Przez lata zajmował pozycję lidera sprzedaży – jak na pioniera segmentu przystało.

Duże prawdopodobieństwo, że nowa generacja tego popularnego modelu zostanie pokazana światu jeszcze w tym roku. Nissan stopniowo podgrzewa atmosferę wokół swojego fundamentu sprzedaży. Teraz odsłonił kolejne karty – wygląd kokpitu.

Nissan Qashqai 2021 – wnętrze

Sam projekt robi bardzo dobre wrażenie. Projektanci zaszczepili w nim wiele nowoczesności, ale postawili także na konwencjonalne rozwiązania – tam, gdzie ma to najwięcej sensu. Zegary są cyfrowe i mają różne motywy. Ich grafika robi pozytywne wrażenie.

Nissan Qashqai 2021 zegary
Qashqai zyskał cyfrowe wskaźniki

Tuż obok zagościł duży ekran multimedialny – oczywiście z funkcją dotyku. Uzupełnia go interfejs znany z modelu Juke. Co bardzo ważne, panel klimatyzacji pozostał niezależny, co zdecydowanie ułatwia obsługę i poprawia ogólny poziom ergonomii.

Nissan Qashqai 2021 kokpit
Kokpit prezentuje się nowocześniej i wciąż ergonomicznie

Na zapowiedziach zdjęciowych uwiecznione są także takie detale, jak staranne przeszycia na podszybiu. Pojawiła się także pikowana skóra na fotelach. Widać, że Japończycy starali się pokazać, że wzrosła jakość. Możemy więc spodziewać się lepszych materiałów i jeszcze staranniejszego spasowania.

Nissan Qashqai 2021 jakość
Postawiono na dbałość o detale, co zdradzają staranne przeszycia

Ujawniono też część tunelu środkowego. Znajdują się tam dwa cup holdery, półka na smartfona, niewielki drążek skrzyni automatycznej oraz selektor trybów jazdy. Z kolei na przednim słupku wygospodarowano miejsce na głośnik. Od razu należy dodać, że w nowym Qashqaiu będzie można zamówić system audio marki Bose.

Nissan Qashqai 2021 - ekran multimedialny
Ekran multimedialny ma interfejs znany z Nissana Juke’a

Pozostaje już tylko czekać na zaprezentowanie designu karoserii. Będziemy informować Was na bieżąco o kolejnych doniesieniach na temat tego modelu.

Nissan Qashqai audio Bose
Wśród opcji wyposażenia będzie zestaw audio marki Bose
Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wezęł Lubelska na ukończeniu

Nowy węzeł w Warszawie już na ukończeniu: Zobacz, jak świetnie wygląda!

Kierowca TIR-a - fatalne wyprzedzanie

Szaleniec jadący TIR-em łamał obowiązujące przepisy: Gdyby nie ucieczka innych kierowców doszłoby do czołówki