w

Nissan Note Autech. Trochę z crossovera i napęd hybrydowy

Nissan Note Autech
Nissan Note Autech. Trochę z crossovera i napęd hybrydowy

Producent z Japonii niegdyś oferował w Polsce miejskiego minivana, który był ciekawą alternatywą dla zwykłych hatchbacków. Władze zdecydowały jednak, że wycofają go u nas z gamy po zakończeniu europejskiej produkcji drugiej generacji.

Od tego momentu minęło już osiem lat. Do dziś sprzedaje się zaktualizowaną wersję tego modelu – w różnych zakątkach świata. Najnowszą propozycją jest Nissan Note Autech, czyli konfiguracja wpisująca się w aktualnie panujące trendy.

Nie jest to może najzgrabniejszy samochód w klasie, ale większe koła mogłyby wyraźnie uatrakcyjnić jego sylwetkę. Tak czy inaczej, aktualne wydanie prezentuje się znacznie nowocześniej od tego dostępnego niegdyś na Starym Kontynencie.

Nissan Note Autech
Nissan Note Autech

Pas przedni jest zaskakująco podobny do modelu Ariya, choć poszczególne elementy zostały osadzone zdecydowanie niżej. Pomiędzy zadziornie spoglądającymi reflektorami znalazł się grill o eleganckiej fakturze. Nieco niżej zagościły ozdobne wstawki i halogeny dyskretnie wkomponowane w zderzak.

Tył wygląda jeszcze dojrzalej. Spore lampy zachodzące na klapę bagażnika zostały złączone czerwoną listwą. Oprócz tego, są tu standardowe oznaczenia, wyraźnie pochylona szyba i pokaźny spojler.

Nissan Note Autech

Atrybuty crossovera dotyczą przede wszystkim elementów karoserii. Wśród nich znajdziemy dedykowane felgi aluminiowe (w czarno-srebrnej kolorystyce), nakładki progowe, relingi dachowe, osłony błotników i dokładki do zderzaków, które uzupełniono srebrnymi dekorami. Oprócz tego pojawił się napis wersji w rogu klapy bagażnika.

Wnętrze zdobi nowa tapicerka ze skórzano-materiałowymi elementami i niebieskimi szwami. Na oparciu zostały umieszczone napisy „Autech Crossover”. Ponadto, kokpit zdobią dekory imitujące czarne drewno.

Nissan Note Autech wnętrze
Nissan Note Autech

Co ważne, znajdziemy tu sporą liczbę elementów znanych z większych modeli marki. Są to czytelne zegary, niezależny panel klimatyzacji, cięgno automatycznej skrzyni biegów, selektor trybów jazdy, kierownica z fizycznymi przyciskami i dotykowy ekran multimedialny.

>Nissan Juke 2024 z polskim cennikiem. W gamie benzyniak i hybryda

Nissan Note Autech skrywa układ hybrydowy oparty na benzynowym silniku o pojemności 1,2 litra. Generuje 80 koni mechanicznych i pełni rola generatora energii. W zależności od wersji, japońskie auto może oferować jedną lub dwie jednostki elektryczne (napęd na przód lub obie osie). Ta umieszczona z przodu oferuje 114 koni mechanicznych, a opcjonalna (tylna) – dokładnie 67 koni mechanicznych.

Nowa wersja Note’a trafi na azjatyckie rynki we wrześniu 2024 roku. Wersja z przednim napędem będzie kosztowała niecałe 70 tysięcy złotych. Ta z układem 4WD to wydatek około 80 tysięcy złotych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kolekcja skradzionych aut znaleziona w stodole

Kolekcja skradzionych aut znaleziona w stodole. Policja aresztowała dwie osoby

Suzuki SX4 Mad Max

To popularny model za niewielkie pieniądze. Po przeróbkach jest nieustraszony w terenie