w

Nissan Hyper Tourer Concept. Wizja rodzinnej przyszłości

Nissan Hyper Tourer Concept
Nissan Hyper Tourer Concept

Moda jest jak historia – niejednokrotnie zatacza koło. W przypadku motoryzacji jest dokładnie tak samo. To oznacza, że powinniśmy spodziewać się powrotu pierwotnych koncepcji.

Tym razem jednak nie chodzi o styl retro, a sięganie po założenia konstrukcyjne. Niestety, nie dotyczy to układów napędowych, tylko wersji nadwoziowych. Nissan Hyper Tourer Concept jest tego kolejnym przykładem.

Niektórych może zaskakiwać, że renomowany producent zdecydował się na zaprezentowanie samochodu z takim nadwoziem. Według nas nie ma w tym nic dziwnego. Praktyczność jest ponadczasowa i z pewnością pozostanie istotna również w przyszłości.

Nissan Hyper Tourer Concept

Mimo pudełkowatego nadwozia, karoseria została zaprojektowana z pomysłem i robi bardzo dobre wrażenie. Bardzo ciekawie wygląda front, który tworzą dwa główne elementy: coś na wzór maski oraz zderzak. Pomiędzy tymi częściami znalazło się logo sąsiaduje z pustą przestrzenią.

>Nissan Hyper Urban to przyszłość. Ma drzwi przez niemal całą długość karoserii

Profil ujawnia natomiast bardzo pochyloną szybę z przodu, duże przeszklenia boczne, liczne przetłoczenia, felgi o nietypowym wzorze i ścięty tył. Zwieńczeniem całości jest pas świetlny oparty na siatce LED, która została wkomponowana w w klapę.

Nissan Hyper Tourer Concept
Nissan Hyper Tourer Concept

No właśnie, klapa bagażnika. Warto zwrócić uwagę na jej dolną krawędź, która wydaje się być poprowadzona poniżej kolan przeciętnego człowieka. Wkładanie ciężkich i dużych przedmiotów nie powinno zatem stanowić jakiegokolwiek wyzwania.

Nissan Hyper Tourer Concept
Nissan Hyper Tourer Concept. Wizja rodzinnej przyszłości

Hyper Tourer Concept posiada także wyjątkowo futurystyczne wnętrze. Wygospodarowano w nim przestrzeń na dwa rzędy dla czterech osób. Przednie fotele można oczywiście obracać. Miejsca jest pod dostatkiem w każdą ze stron. Oprócz tego można liczyć na garść praktycznych rozwiązań oraz oświetlenie nastrojowe.

Japońska marka nie ujawniła żadnych konkretnych informacji na temat jednostek odpowiedzialnych za rozpędzanie tego pojazdu. Wiemy jednak, że użytkownik ma do dyspozycji napęd 4ORCE, czyli na wszystkie koła. Podejrzewamy, że Hyper Tourer ma dwa silniki (po jednym na oś). Auto zostane pokazane szerokiej publiczności podczas Tokyo Motor Show.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kroksy Auta

Oto motoryzacyjne kroksy. Złomek na stopach

Hyundai Ioniq 5 Disney100 Platinum Edition

Hyundai Ioniq 5 Disney100 Platinum Edition. Bardziej bajkowy?