w

Dwa niezwykle rzadkie modele Ferrari na sprzedaż!

To prawdziwa okazja dla fanów kolekcjonerskich wersji samochodów z Maranello.

ferrari_550_barchetta

Jeden z brytyjskich dealerów zajmujących się sprzedażą luksusowych samochodów używanych ma do zaoferowania dwa niezwykłe modele włoskiej marki z otwartym nadwoziem. Pierwszym z oferowanych kolekcjonerom pojazdów jest wyprodukowany w 448 egzemplarzach model 550 Barchetta Pininfarina z 2001 roku w klasycznym kolorze Fly Yellow. Pod maską pracuje fantastycznie brzmiące V12 o pojemności 5,5 litra, rozwijające moc 478 KM. Materiałowy dach sprawia wrażenia bardzo prowizorycznego, zresztą producent zalecał, aby po jego rozłożeniu nie przekraczać 110 km/h. Samochód ma przebieg zaledwie 2600 kilometrów i wyceniany jest na niecałe 400 tysięcy funtów.

ferrari_575_m_superamerica

Drugim z egzemplarzy jest Ferrari 575M Superamerica z 2005 roku. Z fabryki w Maranello wyjechało 599 sztuk tego modelu. Prezentowany na zdjęciach pojazd od nowości przejechał tylko dwa tysiące kilometrów i wyceniany jest na 380 tysięcy funtów. Rozwijający 533 KM motor V12 o pojemności 5,7 litra z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń z jazdy. W tym przypadku podczas jazdy w gorszych warunkach pogodowych nie będziemy musieli obawiać się o stan dachu. Sztywna konstrukcja wykonana z włókna węglowego obraca się o 180 stopni, chowając za plecami pasażerów. Oba samochody z pewnością nie należą do wybitnie przystępnych cenowo, jednak mogą okazać się znakomitą lokatą kapitału – większość rzadkich samochodów z logo wierzgającego konia po latach osiąga astronomiczne wartości.

 

Źródło: Motor1

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DS 5 1.6 THP Be Chic – Inny niż wszystkie

Jak będzie nazywać się nowa submarka Mercedesa?