w

Niezwykła atrakcja turystyczna w Rotterdamie: Autobus jak amfibia

Rotterdam Amfibia autobus
Niezwykła atrakcja turystyczna w Rotterdamie: Autobus jak amfibia

Rotterdam to holenderskie miasto leżące w zachodniej części kraju. Słynie z niezwykle rozwiniętego transportu wodnego.

To zasługa dostępu do dwóch dużych rzek: Mozy i Renu. Dzięki nim istnieje szlak wodny biegnący wgłąb kraju, który dociera aż do Francji. Warto dodać, że właśnie w tym mieście znajduje się największy port na Starym Kontynencie. Tylko Szanghaj i Singapur dysponują jeszcze bardziej rozległymi portami na tej planecie.

Amfibia dla komunikacji miejskiej

Wspomniane wyżej rzeki mają także wpływ na turystykę. Wiele osób chętnie zwiedza miasto za pośrednictwem jednostek wodnych. Oto jedna z takich propozycji, tyle że bardzo nietypowa. Mamy do czynienia z autobusem o zdolnościach amfibii.

Pozwala na normalną jazdę po ulicach i jednocześnie potrafi pływać. To zasługa specjalnego, uszczelnionego podwozia i odpowiedniego napędu. Woda nie może być jednak wzburzona, bo przez środek ciężkości mogłoby dojść  do nieprzyjemnej sytuacji.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Katowice kobieta szeryf

Katowice: Kolejny szeryf na drodze. Tym razem kobieta

Hamilton covid

Grand Prix Emilii-Romanii 2020: Hamilton pierwszy, szczęśliwy Ricciardo i kilku pechowców