w

Nieudana ucieczka recydywisty. Amerykańska policja nie zamierzała się patyczkować (wideo)

Policyjny pościg na Florydzie
Nieudana ucieczka recydywisty. Amerykańska policja nie zamierzała się patyczkować (wideo)

Kolejny amerykański pościg policyjny miał miejsce w Micanopy (Floryda, Stany Zjednoczone).

Wszystko zaczęło się od próby zatrzymania kierowcy Chevroleta Suburbana, który poruszał się w sposób nieprzewidywalny. Mężczyzna nie zamierzał ulegać sugestiom funkcjonariuszy i zaczął uciekać.

Podejrzany prowadził bardzo niebezpiecznie – jechał pod prąd i przesadzał z prędkością. W pewnym momencie pędził 160 km/h w terenie zabudowanym. W końcu jeden z policjantów postanowił staranować pojazd uciekiniera. Dwie pierwsze próby tylko na chwilę zwolniły uciekiniera.

Bolesne zatrzymanie

Potem jednak dołączyły inne patrole. W końcu udało się zablokować niebezpiecznego kierowcę. Został uderzony z trzech stron i nie było już w stanie zgubić ogona. Okazało się, że za kierownicą siedzi mężczyzna, który był już karany za podobny czyn.

Posiada on wyrok w zawieszeniu za jazdę pod wpływem alkoholu oraz próbę uniknięcia egzekucji prawnej. Co więcej, ma wstrzymane uprawnienia do prowadzenia pojazdu. Teraz postawiono mu dodatkowe zarzuty, dlatego może spodziewać się kary więzienia.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zderzenie Mazdy z Mercedesem, DW 112

Rozpędzona Mazda wbiła się w Mercedesa – Wymuszenie pierwszeństwa (wideo)

Tajski zakręt mistrzów

Świeżo oddana droga – minął tydzień, a już dwa pick-upy w rowach (wideo)