w

Nieudana interwencja brytyjskiej policji. Funkcjonariuszka przygnieciona przez radiowóz (wideo)

Potrącenie policjantki radiowozem
Nieudana interwencja brytyjskiej policji. Funkcjonariuszka przygnieciona przez radiowóz (wideo)

Do tej dramatycznie wyglądającej sytuacji doszło w południowej części Londynu. Był to finał pościgu za uciekinierami.

Nieudana interwencja brytyjskiej policji skończyła się poważnie dla mundurowej, która uczestniczyła w pościgu za przestępcami. W pewnym momencie, podejrzani opuścili swój pojazd i zdecydowali się uciekać pieszo.

Dwie policjantki zostały na miejscu i czekały na wsparcie. Wtedy podjechał nieoznakowany radiowóz – BMW X5. Jego kierowca, funkcjonariusz policji, opóźnił hamowanie, co doprowadziło do niepożądanych skutków.

Potrącenie policjantki

Niestety, doszło do potrącenia policjantki. Kobieta została przygnieciona pomiędzy radiowozami. Kierowca niemieckiego SUV-a na sygnałach szybko wycofał. Do poszkodowanej podeszła inna policjantka, by ustalić, co w jakim jest stanie. Funkcjonariuszka nie była w stanie ustać.

Sprawca zdarzenia wyszedł spokojnie z auta i podszedł do bagażnika. Elektryczna klapa stawiała opory, gdy mundurowy podnosił ją na siłę. Chwilę później udało się wyjąć plecak, który z pewnością zawierał ekwipunek do pierwszej pomocy.

Trudno jednak sobie wyobrazić cokolwiek przydatnego pod ręką – chyba że udało się znaleźć usztywniacz i nosze… Niewykluczone, że jedna z kończyn kobiety została zmiażdżona lub połamana.

Pozostaje mieć nadzieję, że rekonwalescencja pozwoli wrócić policjantce do pełni zdrowia. Kierowca BMW X5 ewidentnie przeszarżował i źle ocenił odległość. Jego hamowanie też nie wyglądało na gwałtowne. Być może zabrakło przeszkolenia umożliwiającego lepsze poznanie dwutonowego radiowozu.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Próba wymuszenia odszkodowania

Celowo doprowadził do kolizji i wynajął prawnika. Poszkodowanego uratowała kamera (wideo)

TIR-y jak trolejbusy

Trolej…TIR-y? W Niemczech trwają zaawansowane testy ciągników „na kable”