w

Nieostrożny rowerzysta. Sam sobie winien tej wywrotki (wideo)

Zderzenie rowerzysty z autem
Nieostrożny rowerzysta. Sam sobie winien tej wywrotki (wideo)

Użytkownicy jednośladów nierzadko sami doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji z udziałem samochodów.

Nie inaczej było w tym przypadku, kiedy nieostrożny rowerzysta zlekceważył przepisy, a przy tym zachował się bez jakiegokolwiek instynktu samozachowawczego. Jego błąd zaowocował lądowaniem na asfalcie.

Na nagraniu przedstawiającym perspektywę świadka dokładnie widać, że użytkownik szwedzkiego SUV-a zamierza skręcić w prawo. Świadczy o tym aktywowany kierunkowskaz.

Tymczasem nieostrożny rowerzysta jedzie w bardzo bliskiej odległości od samochodu osobowego. Nawet gdyby pojazd przemieszczał się w prostej linii, to brak odstępu od niego byłby dużym ryzykiem.

 

W końcu doszło do zmiany kierunku jazdy. Nieostrożny rowerzysta zachowywał się, jakby w ogóle nie dostrzegł manewru kierowcy. Wydaje się, że nawet nie hamował. W konsekwencji uderzył w tylną część karoserii auta i doprowadził do własnego upadku.

Na szczęście obyło się bez poważniejszych uszczerbków na zdrowiu. Mężczyzna doznał jedynie powierzchownych obrażeń. Dobrze, że nie uderzył głową o nawierzchnię. Po chwili podniósł się o własnych siłach i odjechał.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nieostrożny motocyklista

Motocyklista w „trybie nieśmiertelności”. Kobiernice to nie GTA Vice City (wideo)

Aventador SVJ vs Ultimae

Pojedynek Aventadorów: Ultimae kontra SVJ (wideo)