w

Nieostrożny kierowca taksówki wymusił pierwszeństwo. Centymetry od zderzenia (wideo)

Nieostrożny kierowca taksówki wymusił pierwszeństwo
Nieostrożny kierowca taksówki wymusił pierwszeństwo. Centymetry od zderzenia (wideo)

To zdarzenie pokazuje, jak niewiele trzeba, by doszło do bardzo poważnych konsekwencji będących skutkiem lekkomyślności uczestnika ruchu.

Tym razem winowajcą niebezpieczeństwa był nieostrożny kierowca taksówki. Zacznijmy jednak od tego, że do sytuacji doszło 8 kwietnia około godziny 13:00 na skrzyżowaniu ulic Księżnej Anny i Zabranieckiej w Warszawie.

Nagranie przedstawia perspektywę kierowcy samochodu osobowego, który mógł być jednym z trzech uczestników poważnego wypadku. Zdołał jednak zareagować w porę. Gdyby jednak był dwa metry dalej, to mógłby skończyć z poważnymi uszczerbkami na zdrowiu.

Nieostrożny kierowca taksówki w akcji

Jak widać po znakach pionowych i poziomych, pierwszeństwo nie przebiega na wprost. Krótko mówiąc, tor jazdy obejmujący skręt w lewo (z perspektywy nagrywającego) to droga główna. Osoby wyjeżdżające z prawej strony, albo te nadjeżdżające z lewej, ale chcące przeciąć tor jazdy autora materiału, muszą ustąpić.

Niestety, użytkownik taksówki raczej nie zdawał sobie sprawy z odpowiedzialności, jaka na nim ciąży. Pytanie tylko, czy zignorował znaki, czy po prostu nie zwrócił na nie uwagi i nie był świadomy, żem może doprowadzić do poważnego zdarzenia drogowego.

Nieostrożny kierowca taksówki
Kierowca taksówki mógł nie zwrócić uwagi na znaki i nie być świadomym, że to on stworzył zagrożenie

Użytkownik Opla zdołał uciec „z linii strzału”, a wspomniany już autor nagrania wyhamował przed uderzeniem w boczną część karoserii taksówki. Tym razem skończyło się na stresie, ale nie zawsze można liczyć na tyle szczęścia.

>Niecierpliwy taksówkarz najechał na przejście. Gdy zobaczył policjantów, błyskawicznie wrzucił wsteczny (wideo)

Pamiętajmy, by zawsze zwracać uwagę na oznakowanie i nie lekceważyć innych uczestników ruchu. W jednej chwili można doprowadzić do wypadku, którego skutki będą nieodwracalne. Poniższy materiał publikujemy ku przestrodze.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piesza potrąciła samochód

Piesza potrąciła samochód? Nietypowe zdarzenie w Chorzowie (wideo)

Pod prąd na rondzie

Pod prąd na rondzie. Kolejny zagubiony kierowca (wideo)