w

Nieostrożna pani i odważny rowerzysta: Dobrze, że ucierpiała jedynie karoseria Golfa

Poślizg w Golfie
Nieostrożna pani i odważny rowerzysta: Dobrze, że ucierpiała jedynie karoseria Golfa

Do niebezpiecznych zdarzeń drogowych dochodzi o każdej porze. Czasem wystarczy krótka nieuwaga, by pojawiły się poważne następstwa.

Ta historia to lekcja pokory dla młodej kobiety, która na pustym, prostym odcinku straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery energochłonne. Duże prawdopodobieństwo, że pani jechała z nadmierną prędkością po śliskiej nawierzchni. Krótko mówiąc, nie dostosowała tempa do panujących warunków.

Fart rowerzysty

Jej Golf został poważnie rozbity o bariery energochłonne. Sprawczyni zdarzenia wyszła z kabiny o własnych siłach – nie doznała poważnych obrażeń. Świadkiem tej historii był rowerzysta, który jechał tuż obok. Gdyby auto poruszało się przeciwną trajektorią, użytkownik jednośladu mógłby zostać potrącony.

Mężczyzna nie jest w żadnym stopniu winny tej sytuacji, ale trzeba też przyznać, że podjął duże ryzyko – korzystanie z wielopasmowej drogi po zmroku nie jest minimalizowaniem ryzyka wypadku. Warto również wziąć pod uwagę, że mógł nie mieć innych możliwości.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lodgy zniknie z rynku

SUV zamiast minivana: Dacia zaktualizuje swoją gamę modelową

GLE 53 vs Cayenne Coupe vs T-Roc R

Porównanie, jak obalenie w boksie: Bez sensu, ale może się zdarzyć i każdy chce zobaczyć powtórkę…