w

Nieostrożna młodzież na przejściu. Przed wejściem na pasy sprawdzaj, czy nic nie nadjeżdża! (wideo)

Wchodzenie na pasy "w ciemno"
Nieostrożna młodzież na przejściu. Przed wejściem na pasy sprawdzaj, czy nic nie nadjeżdża! (wideo)

To nagranie jest jasnym dowodem na to, że nawet młode osoby, które powinny być dokształcone w tym zakresie, popełniają błąd mogący kosztować życie.

Nieostrożna młodzież na przejściu to częsty obrazek. Wielokrotnie już widzieliśmy, jak grupki wchodzą na pasy bez upewnienia się, czy nic nie nadjeżdża. To oczywiście skrajnie niebezpieczne i nieodpowiedzialne zarazem.

Pamiętajmy, że każdy ma obowiązek sprawdzić przed skorzystaniem z przejścia, czy nie narazi siebie lub innych na niebezpieczeństwo. Użytkownik rozpędzonego pojazdu może nie zauważyć pieszego, dlatego lepiej nie ryzykować.

Upewnij się i żyj

Niestety, niektórzy to lekceważą. Nierzadko są nieświadomi zagrożenia. Pamiętajmy, że prawo nie jest fizyczną tarczą, na której auto się rozbije. Zawsze może dojść do potrącenia. Co z tego, że sprawca zostanie ukarany, jak możemy zostać niepełnosprawnymi lub przechodzić długotrwałą rekonwalescencję?

Nieostrożne wchodzenie na przejście
Przed wejściem na przejście należy upewnić się, czy nic nie nadjeżdża

Nie istnieje żadna rzecz, która zrekompensowałaby ludzkie zdrowie. Nie można więc postępować tak lekkomyślnie, jak młodzież na dołączonym nagraniu. Zawsze trzeba zachowywać wysoki poziom ostrożności w ruchu drogowym.

Apelujemy o zapamiętanie tej ważnej sprawy oraz informowanie swoich znajomych, pociech i osób starszych. Nie należy także rozmawiać przez telefon podczas przechodzenia przez przejście. Nikt nie chce być zarówno świadkiem, jak i uczestnikiem tragedii. Jeżeli sami o to nie zadbamy, to możemy sami mieć problemy. A lepiej ich uniknąć.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pościg za sprawcą śmiertelnego potrącenia

Kierowca nie odpuszczał, mimo żenującej współpracy z policją. Dzięki niemu sprawca tragedii został złapany (wideo)

Toyota Hilux GR Sport

Toyota Hilux GR Sport 2022 oficjalnie. Spokojnie, to tylko pakiet stylistyczny