w

Niemiecki van debiutuje w wersji elektrycznej. Znamy cenę Mercedesa EQV

Klasa V to jedyny w van na polskim rynku, który ma charakter premium. Teraz doczekał się on elektrycznej wersji. Czy zdobędzie ona uznanie?

EQV, bo taką nosi nazwę, wyróżnia się kilkoma detalami stylistycznymi. Wśród nich znajdziemy przeprojektowany grill, dedykowane felgi, oznaczenia i klapkę zasłaniającą gniazdo ładowania w przednim zderzaku. Dzięki temu ostatniemu możemy napełnić baterię o pojemności 90 kWh. Dedykowany przewód umożliwia naładowanie jej za pośrednictwem domowego gniazdka lub Wallboxa – w najlepszym przypadku trwa to około 10 godzin. Warto jednak dodać, że mamy do czynienia ze złączem CCS, a to oznacza możliwość skorzystania z ładowarek 110 kW. Dzięki nim ten sam proces trwa około godziny.

Mercedes-Benz EQV kosztuje 333 480 zł brutto

To oczywiście kwota wyjściowa, którą można wywindować – jeżeli tylko zdecydujemy się na dodatki. W tej cenie klient otrzymuje 4-letnią gwarancję podstawową i 8-letnią (lub 160 o00 km) na akumulatory. Przez rok aktywna jest także usługa Mercedes Me Charge dająca dostęp do stacji ładowania Ionity w Europie.

Warto przypomnieć, że EQV ma elektryczny silnik generujący 204 KM i 362 Nm. Dobre osiągi uzupełnione są rozsądnym zasięgiem, który według producenta przekracza 415 kilometrów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Łada z mechanicznymi kończynami? Kolejny odważny projekt znanego YouTubera (wideo)

Gdy z Toyoty powstanie… Suzuki. Oto Across 2021, czyli bliźniak RAV4