w

Niemcy ustanawiają prawo dla autonomicznych samochodów.

Niemiecki parlament zatwierdził ustawę, która pozwoli producentom samochodów na testowanie autonomicznych prototypów pojazdów na ulicach kraju.

Prawo wymaga, aby każdy pojazd był wyposażony w „czarną skrzynkę”, która zarejestruje każdą podróż. Dodatkowo, Reuters donosi, że ustawa pozwoli kierowcom na kompletny  brak ingerencji w kierowanie tego typu pojazdem.

Zawartość czarnej skrzynki będzie sprawdzana w celu ustalenia winy w przypadku incydentu. Prawo przewiduje, że jeśli to kierowca będzie prowadził samochód w momencie wypadku, będzie on pociągnięty do odpowiedzialności. Jeśli jednak w chwili wypadku samochód będzie prowadzony przy pomocy autopilota i awaria systemu spowoduje incydent, odpowiedzialność poniesie producent samochodu.

Niemieckie marki, w tym Volkswagen, Daimler, BMW i Audi, rozwijają autonomiczne systemy napędowe i wykonują wiele testów w Kalifornii (z wyjątkiem Audi). Po przyjęciu nowego prawa prawdopodobne jest, że wkrótce rozpoczną testy na niemieckich drogach.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie wyhamował motocyklem, uderzył w zbiornik paliwa ciężarówki (Video)

Hot-hatch Hyundaia owiany tajemnicą.