w

Niecierpliwy kierowca w akcji. „Najpierw się spieszył, później spowalniał” (wideo)

Niecierpliwy kierowca w akcji
Niecierpliwy kierowca w akcji. "Najpierw się spieszył, później spowalniał" (wideo)

Nielogiczne i bezsensowne zachowania na polskich drogach są widziane praktycznie każdego dnia. Niestety, niektórzy nie radzą sobie z własnymi nerwami.

Można też dostrzec zaburzoną hierarchię wartości i kłopoty z rozsądną oceną sytuacji. Świetnym tego przykładem jest ten niecierpliwy kierowca szwedzkiego kombi i jego bardzo złe zachowanie na drodze.

Do zdarzenia doszło w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Jezdnia posiada dwa pasy – po jednym w danym kierunku. Do tego podwójna linia ciągła, która eliminowała możliwość przepisowego wyprzedzania.

Niecierpliwy kierowca i jego zachowanie

Nagrywający „przewodził” jadąc 50 km/h – dokładnie tyle, ile można na tamtym odcinku. Jeden z uczestników ruchu nie zamierzał jednak podporządkowywać się obowiązującym znakom. Po chwili postanowił wyprzedać.

Niecierpliwy kierowca wybrał złe miejsce. Nie dość, że zignorował wspomnianą linię ciągłą, to jeszcze wyprzedzał przez przejście dla pieszych. Szybko okazało się jednak, że to nie koniec jego nierozsądnych pomysłów.

Niecierpliwy kierowca w akcji
Kierowca tak się spieszył, że złamał przepisy, a potem postanowił spowolnić ruch, co było bezsensowne

Gdy znalazł się przed nagrywającym, postanowił wyhamować do zera. Po co? Duże prawdopodobieństwo, że w ten sposób chciał ukarać autora materiału za przesadnie wolną jazdę – w jego mniemaniu, rzecz jasna.

>Celowe hamowanie przed maską. „Nie obawiał się o zderzak w Maserati” (wideo)

Nietrudno dostrzec w tym brak logicznego działania. Skoro tak bardzo spieszył się, że złamał przepisy, po co tracił czas na „drogową zemstę”? Jak widać na filmie, nie przepuszczał zwierzyny, ani nic go nie spowalniało.

Za te przewinienia może stracić prawo jazdy. Jeżeli policjanci dojdą do wniosku, że było to skrajne narażenie innych na niebezpieczeństwo, mogą skierować wniosek do sądu, gdzie maksymalny wyrok to nawet 30 tysięcy złotych. Krótko mówiąc, lepiej być spokojnym i cierpliwym, by minimalizować zagrożenie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Okupant lewego pasa kontra agresywna kobieta

Okupant lewego pasa kontra agresywna kobieta. Esencja polskiej jazdy (wideo)

Romet Motors

Marzy Ci się motor? Sprawdź, dlaczego maszyna od Romet Motors to świetny wybór na pierwszy zakup!